Ana sayfa BLOG iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor – Çözümü

iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor – Çözümü

0

iPhone ön kamera ters çekiyor sorununun çözümünü bu yazımızda sizler için anlatacağız. iPhone’da kullanılan iOS işletim sistemi ve kamera yazılımı, ön kamera ile çektiğiniz fotoğrafları otomatik olarak ters çevirmektedir. Android’de Ayna adı verilen özellik ekrandaki görüntünüzü ayna görünümüne çevirirken iPhone kamera uygulamasında ayna özelliği olmadığı için kameradaki görüntünüzün tersi kaydedilmektedir.

iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s gibi tüm iPhone modellerinde ön kamera ters çekiyor. Bunu şuan için iPhone’un kamera ayarlarından düzeltmek mümkün değil. Ancak size önereceğimiz Snapseed uygulaması ile çok basit bir şekilde çektiğiniz fotoğrafı ters çevirebilirsiniz. Google tarafından geliştirilen Snapseed fotoğraf düzenleme uygulamasıyla ters çekilen fotoğrafları düzeltmeyi resimli olarak anlatacağız. Ayrıca yazımızın sonunda önerdiğimiz selfie uygulamalarıyla fotoğrafları düzeltmeye gerek kalmadan direk Mirror Mode (ayna modu) ile çekebilirsiniz.

iPhone Ön Kamera ile Çekilen Fotoğrafı Düzeltme

  • Snapseed uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan seçeneği ile düzeltmek istediğiniz fotoğrafı seçin. Snapseed indirmek için tıklayın.
  • Ekranın altında yer alan ARAÇLAR seçeneğini seçin ve açılan menüden Döndür seçeneğini seçin.
  • Ekranın altındaki ayna simgesine dokunarak fotoğrafı döndürün ve OK simgesine tıklayarak işlemi tamamlayın.
  • Son olarak DIŞA AKTAR seçeneğini seçip açılan menüden  Kaydet veya Bir kopyasını kaydet seçeneğini seçin.

iphone on kamera ters cekiyor duzeltme

Yukarıda iPhone ile çektiğiniz bir fotoğrafı döndürmeyi gösterdik. Tabi bir de her seferinde çektiğiniz fotoğrafı ters çevirmek için uğraşmamak için 3. parti bir fotoğraf çekme uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların ayar bölümünden ön izlemedeki görüntü gibi kaydetmesini (Mirror Mode) sağlayabilirsiniz. Bunun için size önerebileceğimiz uygulamalar B612, BeautyPlus ve Retrica uygulamalarıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın