Ana sayfa BLOG iPhone Mesaj Bildirim Sesi Değiştirme

iPhone Mesaj Bildirim Sesi Değiştirme

0

iPhone’da bildirim yani mesaj sesini istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayarlar bölümünden yapacağınız değişiklik ile mesaj sesini değiştirebilir ve mesajla beraber gelen titreşim şeklini de değiştirebilirsiniz.

 

iPhone Mesaj Sesi Değiştirme Nasıl Yapılır ?

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Ses ve Dokunuş seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda SMS Tonu seçeneğini seçin.
  • Buradan bildirim sesi olarak iPhone’un sunmuş olduğu Uyarı Tonlarından veya Zil seslerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Ayrıca Ton Mağazası bağlantısına dokunarak iTunes üzerinden beğendiğiniz şarkıları satın alabilir ve mesaj sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

iphone mesaj sesi degistirme

Sms Tonu sayfasının en üst kısmında yer alan Titreşim seçeneğine dokunarak telefonunuza mesaj geldiğinde telefonun nasıl titremesi gerektiğini belirleyebilir veya titreşimi kapatabilirsiniz. iPhone aynı zamanda kullanıcılarına kendi titreşimlerini oluşturma imkanı da vermektedir. Titreşim sayfasında Yeni Titreşim Yarat seçeneğini seçerek kendi titreşim şeklinizi oluşturup kaydedebilir ve bu titreşimi sms, bildirim veya telefonunuz çaldığında kullanabilirsiniz.

iphone titresim sekli olusturma

iPhone mesaj/bildirim sesi değiştirme konusunda yaşadığınız sorun varsa bizlere yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın