Ana sayfa BLOG iPhone Garanti Sorgulama – Detaylı Anlatım

iPhone Garanti Sorgulama – Detaylı Anlatım

0

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Apple’ın garanti sorgulama sayfasını kullanma ve randevu alma, iPhone garanti sorgulaması için imei numarası öğrenme gibi bilgilerin tümünü sizlere detaylı olarak anlatacağız.

iPhone garanti sorgulama işlemi iOS 12.2 güncellemesiyle birlikte artık Ayarlar bölümünden yapılabiliyor. Yeni iPhone garanti sorgulama yazımıza bakınız.

Türkiye’de satın aldığınız iPhone’ların 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Kullanıcı hatası dışındaki (düşme, ekranı kırma vb.) durumlarda ücretsiz olarak 2 yıl boyunca garantiden yararlabilir, cihaz onarımı veya cihaz değişimi yapabilirsiniz. Ayrıca garanti süresi biten iPhone’lar için ücretli olarak servisten yararlanabilirsiniz. iPhone cihaz değişimi hakkında iPhone cihaz değişimi konumuzdan detaylı bilgi alabilir ve kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca yurtdışından aldığınız iPhone’ların da 1 yıllık garantisi bulunmaktadır.

iPhone cihazınızın garantisini sorgulamak için yandaki iPhone garanti sorgulama linkine tıklayın. Açılan ekranda Seri Numaranızı Girin yazan yere cihazınızın 14 haneli IMEI numarasını girin, Güvenlik Kodu yazan yerdeki kodu da ilgili kutucuğa girin ve DEVAM butonuna tıklayın. Cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için arama ekranında *#06# tuşlayabilir veya Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyerek IMEI bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki sayfadaki bilgileri girip DEVAM butonuna tıkladığınız zaman cihazınızın garanti durumunu gösteren ekran karşınıza çıkacaktır.

Burada 2 yıllık garantiyi gösteren alan Onarım ve Servis Kapsamı bölümüdür. Bu alanda cihazının garantisinin ne zaman sona erdiğini görebilirsiniz. Eğer bu alanda yer alan garanti süreniz ile cihazınızın faturasında yer alan garanti süresi arasında farklılık varsa Garanti Belgenizde yer alan süre geçerli olacaktır. Bunu Apple’a ibraz ederek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iPhone ile birlikte gelen şarj aleti, kulaklık gibi ürünler de yine 2 yıllık garanti kapsamındadır.

Sayfanın en altında yer alan Onarım Ayarlayın bağlantısına tıklayarak, cihazınızda yaşadığınız durumlar için Canlı Destek alabilir, cihazınızı onarım veya değişim talebi ile göndermek için randevu alabilirsiniz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here