Ana sayfa BLOG iPhone Garanti Sorgulama (Apple, KVK, Genpa)

iPhone Garanti Sorgulama (Apple, KVK, Genpa)

2

Apple’ın tüm ürünleri ve iPhone telefonlarının garanti sorgulamasını bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Konumuz güncellenmiştir. iPhone Garanti Sorgulama yazımızdan güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Sıfır bir iPhone telefon aldınız veya 2. el bir iPhone aldığınız zaman telefonun garantisinin olup olmadığını veya garanti süresinin ne kadar kaldığını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Türkiye’de iPhone ürünler Genpa ve Kvk aracılığıyla dağıtılıyor ve bu firmaların garanti kapsamında korunuyorlar. iPhone telefonlarınızın ve diğer Apple ürünlerinizin garanti sorgulamasını yapmanız için imei numaranızı bilmeniz gerekmektedir. IMEI numaranızı öğrenmek için ” iPhone, iPad, iPod IMEI Seri Numarası Öğrenme”  yazımızı okuyabilirsiniz.

Imei numaranızı öğrendikten sonra telefonunuz hangi firma tarafından garanti kapsamındaysa garanti sorgulama sayfalarına girerek imei numaranız ile garanti sürenizi öğrenebilirsiniz.

KVK Garanti Sorgulama Sayfası için tıklayın.

Apple Garanti Sorgulama Sayfası için tıklayın.

Apple 2016 itibariyle garanti sorgulama sayfasını yeniledi. Artık daha basit bir şekilde garanti sorgulama yapılabiliyor ve daha detaylı bilgi alınabiliyor. Aşağıda gösterilen resimde olduğu imei numaranızı ve resimde gösterilen güvenlik kodunu girerek garanti süreniz ve kapsamı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

iphone-garanti-sorgulama-2016

Imei numarası ile apple garanti sorgulaması yaptığınız zaman, Geçerli Satın Alma Tarihi, Telefonla Teknik Destek Hizmeti, Onarım ve Servis Kapsamı, AppleCare Koruma Planı gibi haklarınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

iphone-garanti-sorgulama-sonuc

Genpa Garanti Sorulama Sayfası Genpa sitesinden kaldırılmıştır. Ancak Genpa Teknik servise göndermiş olduğunuz apple ürününüzün durumunu buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

garanti-sorgulama

Apple ürünlerin yurt içinde ve yurt dışındaki garanti kapsamını apple’ın resmi internet sitesi üzerinden imei numarasınız ile öğrenebilirsiniz. Apple’ın resmi internet sitesi üzerinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bazı durumlarda Apple’ın sitesinde imei ile giriş yaptıktan sonra “Onarım ve Servis Kapsamı” garanti dışında gösterilse de telefon faturanızda garanti süreniz bitmemiş ise faturanızda belirtilen tarihin geçerli olacağını unutmayın.


2 YORUMLAR

    • Yukarıdaki yazıda “Apple Garanti Sorgulama Sayfası için Tıklayın.” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada cihazınızın seri numarasını ve güvenlik kodunu girerek kalan garanti sürenizi öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here