iPhone klavyesi, küçük harf, büyük harf ve sürekli büyük harfle yazma imkanı sunmaktadır. Android’den iPhone’a geçenler genellikle nasıl sürekli büyük harfle yazı yazacaklarını bilmemektedir. Bu kullanıcılar için iPhone büyük harf yazma nasıl yapılır anlayacağız.

iPhone klavyesinde bulunan Shift (yukarı ok işareti) tuşu ile büyük harf, küçük harf ve sürekli büyük harfle yazı yazabilirsiniz. iPhone’da ilk harfi veya tek harfi büyük yazmak için klavyenin sol tarafında bulunan shift tuşuna bir kez basmanız yeterlidir. Shift tuşuna bir kez bastığınız zaman iPhone klavyesi büyük harfe geçecek, ilk harfi büyük yazdıktan sonra tekrar küçük harfe dönecektir.

Eğer yazdığınız tüm yazının büyük harfle yazılmasını istiyorsanız shift tuşuna iki kez üst üste dokunun böylece klavye büyük harfe geçecek ve siz tekrar shift tuşuna basana kadar klavye büyük harfte kalacak ve büyük harfle yazmaya devam edecektir.

iphone buyuk kucuk surekli buyuk harf yazma

iPhone klavyesi küçük harfdeyken shift tuşu gri renkte ve ok işaretinin içi boştur. iPhone klavyesi tek büyük harfteyken shift tuşu beyaz ve okun için siyah renktedir. iPhone klavyesi sürekli büyük harf yazmadayken shift tuşu beyaz, okun içi siyah ve okun altında bir çizgi bulunmaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık