Ana sayfa Haberler iPhone Batarya Değişiminden Kötü Haber Geldi

iPhone Batarya Değişiminden Kötü Haber Geldi

0

Apple, eski cihazları yavaşlattığı iddialarına karşı özür dilemiş ve batarya değişim ücretlerinde indirime gittiği açıklamıştı. Batarya değişim ücretlerindeki indirim sonrasında iPhone kullanıcılarının çoğu batarya değişimi için talepte bulundu. Ancak 2014 model cihazların batarya stoklarında sıkıntı olduğu ortaya çıktı.

Apple, iPhone 6, iPhone Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 gibi cihazların batarya değişim ücretini 129 TL’ye çekince Yetkili Apple Servislerinde büyük yoğunluk yaşandı. Bugün macrumors.com ve TheVerge gibi sitelerden konuyla ilgili bilgiler paylaşıldı. Apple, Apple Mağazaları ve Apple yetkili servis sağlayıcılarına dağıttığı belgede iPhone 6 Plus pillerin Mart ayının sonundan Nisan ayının başlarına kadar ABD ve diğer bölgelerde bulunmayacağını açıkladı.

Apple elinde yeterli batarya stoğu olmadığı için bazı modeller için ileri bir tarih verecek. Buna göre iPhone 6 ve iPhone 6s Plus için yaklaşık iki hafta, iPhone 6 Plus için Nisan ayına kadar beklemek gerekecek. iPhone 6s, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone SE bataryaları içinse bekleme olmadan değişim yapılabilecek.

Tabi yukarıda belirtilen bilgiler ABD için geçerli. Dünyanın diğer bölgelerinde ve Türkiye’de durum biraz daha farklılık gösterebilir. Bundan dolayı bataryanızı değiştirmeye niyetiniz varsa fazla zaman kaybetmeden değiştirmenizi öneririz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here