Anasayfa Haberler iPhone Batarya Değişim Ücretinde Ciddi İndirim Yapıldı

iPhone Batarya Değişim Ücretinde Ciddi İndirim Yapıldı

0

Geçtiğimiz günlerde Apple’a karşı açılan davalarda Apple’ın kasıtlı olarak eski iPhone modellerinin hızını ve batarya ömrünü azalttığı iddia edilmişti. Apple yapılan bu suçlamaları reddetmişti. Buna karşılık olarak Apple bugün resmi web sitesinden bir özür metni yayınladı ve iPhone batarya değişiminde 50$’lık bir indirim yapılacağını duyurdu.

Apple, bugün resmi web sitesinden paylaştığı iPhone Bataryası ve Performansı konulu metinde müşterilerinden özür diledi. Geçtiğimiz günlerde hakkında çıkan eski iPhone modellerinin hızlarını yavaşlattığı ve pil ömrünü kısalttığına dair suçlamalar karşısında Apple açıklama yaptı.

Apple tarafından yapılan açıklamada özetle telefon bataryalarında kullanılan Lityum iyon pillerin sarf bileşenler olduğu ve bu bileşenlerin kimyasal olarak yaşlandıkça daha az etkili hale geldiği belirtiliyor. Bu piller yaşlandıkça daha az şarj tutmaya başlıyor ve maalesef aniden kapanmalar meydana geliyor.

Bununla beraber Apple, garanti kapsamında yapılan batarya değişimlerinde Ocak 2018 sonuna doğru geçerli olacak indirim yapacaklarını ve bunun 2018’in sonuna kadar süreceğini belirtti. Bu kapsamda iPhone 6 ve sonrası modellerde 79$ olan değişim ücretinde 50$ indirim yapıldı ve ücret 29$‘a düşürüldü. Ülkemizde 319 TL olan bu ücretin 130 TL‘ye düşmesini bekliyoruz.

Apple’ın özür metninin tamamına buradan, iPhone Pili ve Performansı adlı yayınladığı makaleye buradan erişebilirsiniz.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz