iPhone arayanın ismini söyleme kapatma nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. iOS 10 ile birlikte iPhone’a Aramaları Duyur özelliği geldi. Aramaları Duyur özelliğiyle, biri sizi aradığı zaman, rehberinizdeki kişinin adı sizi arıyor deyip telefonunuz çalmaktadır. Ancak bu dilerseniz iPhone arayanın adını söylemeyi kapatabilirsiniz.

iPhone Aramayı Duyur Nedir? Aramaları Duyur özelliği, biri sizi aradığı zaman karşı tarafın adını söyledikten sonra telefonun çalmasını sağlar. iPhone’un Aramaları Duyur özelliği oldukça işlevsel bir özelliktir. Özellikle araba kullanırken veya kulaklık kullanırken, telefon ekranına bakamadığınız durumlarda bu özelliği kullanmak faydalıdır. Ancak Aramaları Duyur özelliğini Her Zaman olarak ayarlarsanız, sizi kimin aradığını öğrenmesini istemediğiniz bir ortamda telefonunuz çalarsa, “arayan adı” sizi arıyor diye telefonunuzdan ses gelmesi hoş olmayabilir. Gelin şimdi iPhone arayanın adını söyleme kapatma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

iPhone Arayanın Adını Söyleme Kapatma

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Telefon seçeneğini seçin.
  • Aramaları Duyur Seçeneğini seçin.
  • Hiçbir Zaman seçeneğini seçin.

iphone arayanin adini soyleme kapatma

Artık sizi biri aradığı zaman sadece zil sesiniz çalacak, arayan kişinin ismi söylenmeyecektir.

Aramaları Duyur menüsünde yer alan Yalnızca Kulaklık veya Kulaklık ve Araba seçeneğini seçerseniz, iPhone’a kulaklık takılı olduğu zaman veya araba kullandığınız zaman bu özellik çalışacaktır. Böylece telefonunuz cebinizdeyken veya arabada telefon ekranına bakıp dikkatinizin dağılmasını engelleyebilirsiniz.

Yine aynı menüde yer alan Her Zaman seçeneğini seçerseniz, sizi arayan kişilerin adı tekrar söylenir. Eğer sizi arayan kişi rehberinizde kayıtlı değilse, “Bilinmeyen Numara” arıyor şeklinde uyarı alırsınız.

Paylaş

Leave A Reply