Ana sayfa BLOG iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL Düşme Testi

iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL Düşme Testi

0

2017’nin başarılı iki amiral gemisi iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL için düşme testi yapıldı. Hazırlanan düşme testi ile telefonların düşmelere karşı sağlamlıkları gözler önüne serildi.

Apple bu yıl ilk kez Cam arka panele sahip yeni iPhone modellerini kullanıcılarıyla buluşturdu. Cam arka panel şık bir görünüm ve kablosuz şarj gibi artılar sunsa da sağlamlık açısından tabi ki metal gövdenin yanında zayıf kalıyor. Google Pixel 2 XL’in arka paneli ise yine metal.

Phonebuff youtube kanalı tarafından hazırlanan düşme testinde her iki akıllı telefon bir mekanizma sayesinde aynı yükseklikten sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Telefonlar ekran üzerine, köşe üzerine ve arka panel üzerine serbest düşüş yapıyor.

Testin ilk bölümünde arka panel üzerine bırakılan telefonlardan iPhone 8 Plus’ın arka paneli çatlıyor. Google Pixel 2 XL ise ufak sıyrıklarla testi geçiyor. Ekran üzerine düşme testinde her iki telefonun da ekranı çatlıyor ve hatta Google Pixel 2 XL’in ekranı kırılıyor.

Sonuç olarak test bize gösteriyor ki akıllı telefonlar ne kadar sağlam meteryallerden üretilse de sağlam bir telefon kılıfı kullanmak şart.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here