Ana sayfa Haberler iPhone 8 Çizim Görselleri Sızdırıldı

iPhone 8 Çizim Görselleri Sızdırıldı

0

Dev markalar birbir yeni amiral gemilerini tanıtırken Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in tanıtımına halen 4 aydan fazla bir süre var. Ancak yeni iPhone modeline ait olduğu iddia edilen görseller sızdırılmaya başlandı bile.

Bu yıl tanıtılan LG G6 ve Galaxy S8 ile birlikte ince çerçeve ve büyük ekran furyası başladı. Görüntülerde görülüyor ki iPhone 8’de geleneğe uyuyor. Yeni iPhone 8’inde ön tarafında fiziksel tuşlar kaldırılarak daha büyük bir ekran deneyimi sunuluyor.

iPhone 8’in tasarımına ait şemantik görselde telefonun 137.54 mm boyunda ve 67.54 mm genişliğinde olduğu görülüyor. Şuan için telefonun kalınlık bilgileri bulunmuyor. Ancak bu değerler gösteriyor ki iPhone 8, iPhone 7 ile aynı boyutlarda olacak.

iPhone 8’e ait olduğu belirtilen görsellerde telefonun ekranın da 5.768 inç olduğu görülüyor. Telefonun ön kısmı neredeyse sadece ekrandan oluşuyor diyebiliriz. Telefonun çevresi ise 4mm’lik çerçeve ile çevrilmiş durumda.

Çizimde kulaklığın her iki yanında kameralar, sensörler ve diğer bileşenler bulunuyor. Bu bileşenler büyük olasılıkla ön kamera, mikrofon, ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü ve 3D sensörü. Bileşenlerin tümü ekrana gömülü olarak görünmekte. Ayrıca iPhone 8’in home tuşunun ekrana gömülü olarak gelmesi bekleniyor. Samsung’un Galaxy S8’de yapamadığı bu özelliği Apple yaparsa bir adım öne geçecektir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here