Ana sayfa BLOG iPhone 7’nin 100.000 FT Yüksekte Hayatta Kalma Testi

iPhone 7’nin 100.000 FT Yüksekte Hayatta Kalma Testi

0

Akıllı telefonlara yaptığı çılgınca testlerle ün yapan TexhRax kanalı bu sefer iPhone 7 için çılgınca bir test gerçekleştirdi. Bir uçan balona bağladığı iPhone 7’yi atmosfere kadar uçurmayı başardı ve 100.000 ft (30480 metre) yüksekten aşağı düşmesini sağladı.

Youtube’nin çılgın teknoloji kanalı TechRax iPhone 7 için çok farklı bir sağlamlık videosu çekti. Bir uçan balona iPhone 7’yi bağlayıp gökyüzüne saldılar. iPhone 7’nin kamerası açıktı ve tüm görüntüyü kayda aldı. Balona bir de gps cihazı bağlanarak iPhone 7’nin düştüğü nokta tespit edildi. Balon 100.000 ft yüksekte basınca dayanamayıp patladı. Gsp yardımı ile balonun düştüğü yer tespit edilip iPhone 7 kontrol edildi.

100.000 ft’den düşen iPhone biraz da bantla bağlandığı tahtadan dolayı pek hasar almadı ve çalışmaya devam ediyordu. Sadece arka kapakta bir çizik oluştu. Testin en güzel yanı videoda iPhone 7’nin uçuşa başladığı ilk 2 dakika ve düşüşe geçmeden önceki son 2 dakikanın paylaşılması.

Ancak videoda da belirtildiği gibi en dikkat çeken şey iPhone 7’nin düşüşe geçmeden önce kamerasının kapanması. Bu belkide hızla düşerken hava basıncıyla video durdurma düğmesine basınçtan kaynaklanabilir. Keyifli seyirler.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here