Ana sayfa BLOG iPhone 7 vs Galaxy Note 7 Hız Testi

iPhone 7 vs Galaxy Note 7 Hız Testi

0

Akıllı telefon pazarının en güçlü iki markası Samsung ve Apple’ın 2016 senesinin amiral gemileri iPhone 7 ve Galaxy Note 7 için hız testi yapıldı. Samsung’un şuan için en hızlı akıllı telefonu olan Note 7 ve Apple’ın yeni Apple A10 Fusion chipseti ile performans rekorları kıran iPhone 7 karşı karşıya getirildi.

Daha önce bir çok testte gelmiş geçmiş en hızlı telefon olarak nitelendirilen iPhone 7 söylenenleri doğruladı. Apple A10 fusion chipseti ve kullanılan yazılım ve donanımlar ile iPhone 7 adete bir bilgisayara kafa tutabilecek performansa sahip.

iPhone 7 2GB Ram’e sahipken Galaxy Note 7 4GB Ram’e sahip. Yapılan test bir kez daha gösterdi ki RAM tek başına performans için yeterli değil.

PhoneBuff tarafından hazırlanan hız testinde her iki model üzerinde Kronometre aynı anda başlatılıyor ve ardından Kamera, Galeri, Ayarlar, Asphalt 8, Angry Birds, Subway Surfers, Smash Hit, Adobe Photoshop Mix, Labse It, ESPN, NetFlix, Spotify ve Amazon uygulama ve oyunları 2’şer defa çalıştırılıyor.

iPhone 7 ilk turu 1 dakika 14 saniyede ikinci turu ise toplamda 1 dakika 40 saniyede tamamlıyor. iPhone 7 tüm uygulama ve oyunları iki tur atıp bitirirken Galaxy Note 7 halen birinci turu bitirmek için uğraşıyor. Galaxy Note 7 ise birinci turu 2 dakika 4 saniyede ikinci turu ise toplamda 3 dakika 14 saniyede tamamlayabiliyor.

Hız testi iPhone 7’nin işletim sistemi iOS 10’un arkaplan uygulamalarda yani çoklu uygulamada Android’den çok daha iyi olduğunu gösteriyor. Çünkü uygulamalar arkaplanda kaldıkları yerden çalışmaya devam ediyorlar.

Aşağıdaki videoladan iPhone 7 vs Galaxy Note 7 hız testi videosunu izleyebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here