Ana sayfa BLOG iPhone 7 Plus’ın Google Pixel XL’den Daha İyi Olan 20 Özelliği

iPhone 7 Plus’ın Google Pixel XL’den Daha İyi Olan 20 Özelliği

0

Dün buradaki yazımızda Google Pixel XL’in iPhone 7 Plus’tan daha iyi olan 25 özelliğini paylaşmıştık. Bugünkü yazımızda ise iPhone 7 Plus’ın Google Pixel XL’dan daha iyi olan özelliklerini listeledik.

1. Suya ve Toza Karşı Dayanıklılık

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı suya ve toza dayanıklı yapıda üretti. Böylece yağmurlu havalarda korkmadan telefonla konuşabilir, telefona su döküldü diye korkmaz ve su altında fotoğraf çekebilirsiniz.

iphone7-plus-suya-dayaniklilik

2. Tasarım

iPhone 7 Plus full metal tasarımı ile daha dayanıklı bir gövdeye sahip. Bunun dışında parmak izi okuma sensörü telefonun ön tarafında olduğu için daha işlevsel. Google Pixel XL ise yarı cam gövdeye sahip ve parmak izi okuma sensörü telefonun arka tarafında.

iphone7-plus-tasarim-google-pixel

3. Touch ID

iPhone 7 Plus’ta parmak izi özelliğini daha fazla uygulama için kullanabilirsiniz. 3. parti yazılımlar ile daha uyumludur. Ayrıca 2. maddede belirttiğimiz gibi parmak izi okuma sensörü ön tarafta olduğu için ulaşmak ve kullanmak daha pratik.

iphone7-plus-parmak-izi-okuma

4. Titreşim Anahtarı

Apple’ın hemen tüm iPhone modelinde olduğu gibi iPhone 7 Plus’ta da titreşim anahtarı bulunuyor. Bu fiziksel tuş sayesinde telefonunuzu dilediğiniz an çok kolay bir şekilde titreşim moduna alabilir ve aynı şekilde titreşim modundan çıkartabilirsiniz.

iphone7-plus-titresim-anahtari

5. Çift Hoparlör

iPhone 7 Plus’ın alt ve üst kısmında birer adet hoparlör bulunmaktadır. Bu çift hoparlör hem daha yüksek ses hem de daha kaliteli müzik anlamına geliyor.

iphone7-plus-cift-hoparlor

6. Ebeveyn Kontrolü

iPhone 7 Plus’ta bulunan ebeveyn kontrolü sayesinde telefonunuzu çocuklarınıza verirken daha rahat olursunuz. Çünkü ebeveyn kontorolünde çocukların erişmesi için sakıncalı olan siteleri engelleyebilir ve ayrıca internet geçmişini temizlemelerini önleyebilirsiniz.

iphone7-plus-ebeveyn-kontrol

7. Aile Paylaşımı

iPhone 7 Plus cihazınızı aile paylaşımına açabilir böylece iTunes’den indirdiğiniz oyun/uygulama, müzik, film ve e-kitapları tüm aile bireyleriyle paylaşabilirsiniz.

iphone7-plus-aile-paylasimi

8. Daha İyi Uygulama Deneyimi

iPhone 7 Plus kullandığı iOS işletim sistemi sayesinde sizlere daha iyi oyun ve uygulama deneyimi sunmaktadır. Birçok oyun ve uygulama ilk önce iOS’a sonra Android’e gelmektedir. Aynı şekilde güncellemeleri de genellikle önce iOS cihazlar almaktadır.

iphone7-plus-apps

9. Metin Okuma

iPhone 7 Plus ile bir metini sesli olarak okutabilirsiniz. Eliniz doluyken veya bir makaleyi sesli olarak dinlemek istediğiniz zaman yazıyı sesli olarak dinleyebilirsiniz.

iphone7-plus-sesli-metin

10. Çift Arka Kamera

iPhone 7 Plus’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri hiç kuşkusuz çift arka kamerası. Her iki telefon da çok başarılı arka kameralara sahip. Ancak iPhone 7 Plus’ın çift arka kamerası ayrıca 2x optik yakınlaştırma özelliği ile dikkat çekiyor.

iphone7-plus-cift-arka-kamera

11. Bluetooth Batarya Göstergesi

iPhone 7 Plus’a uyumlu birçok cihazı bluetooth bağlantısıyla bağlayabilirsiniz. Burada dikkat çeken güzel özellik ise ekranın sağ üst köşesinde bluetooth cihazınızın kalan bataryasını görebilmeniz.

iphone7-plus-bluetooth-batarya-gostergesi

12. Daha Yüksek Depolama Alanı Seçeneği

iPhone 7 Plus kullanıcılarına 32GB, 128GB ve 256GB depolama alanı seçenekleri sunarken Google Pixel XL sadece 32GB ve 128GB depolama alanı sunmaktadır. Maalesef her iki cihazda da mikroSD kart desteği bulunmuyor.

13. iMessage

iPhone 7 Plus’da bulunan iMessage uygulaması kullanıcılara oldukça iyi bir mesajlaşma deneyimi sunmaktadır. iOS cihazlarda bulunan bu mesajlaşma uygulaması Android’de yoktur.

iphone7-plus-imessage

14. 3D Dokunmatik

iPhone 7 Plus’da bulunan 3 boyutlu dokunmatik özelliği birçok kolaylık sağlamaktadır. Uygulamalar için hızlı menü, oyunlarda farklı kontroller ve yazı yazarken imleci hareket ettirme gibi bir çok fayda sağlamaktadır.

15. Üste Dokun Üste Çık

iPhone 7 Plus’ın işletim sistemi iOS’un bir güzelliği de “Tap to Top” özelliğidir. Uzun makale okurken veya Instagram’da sayfanın en başına dönmek için ekranın üstüne dokunmanız yeterlidir.

16. Rahat Kullanım

iPhone 7 Plus’ı aynı tablet kullanır gibi yatay konumda kullanabilirsiniz. Aynı şekilde Safari uygulamasında Sekmeler arasında aynen bilgisayarda olduğu gibi rahat geçiş yapabilirsiniz.

iphone7-plus-rahat-kullanim

17. Daha Fazla LTE Bandı

iPhone 7 Plus daha fazla LTE bandı sunmaktadır. Yani ülkemizde 4.5G’den en yüksek performansı alabileceğiniz cihaz iPhone 7 Plus’dır.

18. Daha Parlak Ekran

iPhone 7 Plus, Google Pixel XL’a göre daha parlak bir ekran deneyimi sunmaktadır. Aynı şekilde ekranın parlaklığını azaltmak istediğiniz zaman da daha karanlık bir ekran sunar.

iphone7-plus-parlak-ekran

19. Canlı Fotoğraf

iPhone 7 Plus’ın en eğlenceli özelliklerinden biri hiç kuşkusuz Live Photo yani canlı fotoğraf özelliğidir. Bu özellik Google Pixel XL’da yoktur.

iphone7-plus-canli-fotograf

20. Yüksek Performans

Apple A10 Fusion chipseti ile iPhone 7 Plus, Google Pixel XL’a göre daha yüksek performas sunmaktadır. iPhone 7 Plus hem uygulamaları daha hızlı çalıştırıyor hem de arkaplanda uygulamaları çalıştırma konusunda çok daha başarılı.

iphone7-plus-performans


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here