Ana sayfa Haberler iPhone 5S iOS 12 Güncellemesi Alabilir

iPhone 5S iOS 12 Güncellemesi Alabilir

1

Apple, 14 Haziran’da iOS 12 işletim sistemini tanıtacak. Geçen yıl iOS desteği sonlanan cihaz iPhone 5 olmuştu. Bu yıl da iPhone 5s için desteğin kesileceği bekleniyordu ancak WebKit’te ortaya çıkan yeni bilgiler iPhone 5S kullanıcıları için bir umut oldu.

Apple’ın yeni iOS versiyonunu tanıtacağı WWDC 2018 etkinliğine bir buçuk aylık bir süre kaldı ve güncelleme alacak cihazlarda belli olmaya başladı. Açık kaynak kodlu olan Safari’nin tarayıcı motoru WebKit geliştirici testlerinde iPhone 5S’in yeni işletim sistemiyle çalıştığına dair bilgiler geldi. Rapora göre Apple’ın destekleyeceği en eski iPhone modeli iPhone 5s olabilir.

Fransız internet sitesi MactGeneration ve 9to5Mac sitesinde yer alan bilgiler iPhone 5S’in iOS 12 güncellemesi alabileceğini gösteriyor. Bazı internet siteleri de 1136×640 ekran çözünürlüğüne sahip cihazın güncelleme alacağını belirtiyorlar ancak bunun iPhone SE mi yoksa iPhone 5s mi olduğu henüz netlik kazanmış değil.

Apple eğer iPhone 5s’e iOS 12 güncellemesini sunarsa ilk kez bir cihazına 5 yıldan fazla güncelleme desteği vermiş olacak.


1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here