Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro Max, hız testinde Android ekosisteminin en güçlü cihazlarından Samsung Galaxy Z Fold 4 ile karşı karşıya getirildi. Ülkemizde özelliklerinden çok fiyatıyla gündeme gelen iPhone 14 Pro Max hız testinde bakalım neler yaptı.

iPhone 14 Pro Max ve Galaxy Z Fold 4’ün hız testi videosuna geçmeden önce iki telefonun teknik özelliklerine ve fiyatına özetle bakalım. 1099$‘dan satışa sunulan iPhone 14 Pro Max, A16 Bionic chipset, 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve iOS 16 işletim sistemine sahipken 1799$ fiyatla satışa sunulan Galaxy Z Fold 4, Snapdragon 8 Gen 1 chipset, 12 GB RAM, 256 GB dahili depolama alanı ve Android 12L işletim sistemine sahip.

Phonebuff tarafından hazırlanan hız testinde her iki telefonla 16 oyun/uygulama arda arda iki tur açılıyor. Böylece telefonların uygulama çalıştırma hızları ve arka planda uygulama çalıştırma performansları gösteriliyor. Gelin lafı daha fazla uzatmadan sizleri hız testi videosuyla baş başa bırakalım.

Yapılan hız testinin kazananı az bir farkla da olsa Samsung Galaxy Z Fold 4 oluyor. Hız testinin ilk etabını 1 dakika 56 saniye ile iPhone 14 Pro Max önce kapatsa da ikinci turda, 12 GB RAM’in de etkisiyle Galaxy Z Fold 4 öne geçmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz yıl iPhone 13 Pro Max, geçen yıl ki tüm Android telefonları geride bırakmayı başarmış ve performans konusunda kendinden çokça bahsettirmişti. Ancak bu hız testinde Galaxy Z Fold 4’ün gerisinde kalması, Apple’ın fiyakasını biraz çizdi diyebiliriz. Her iki telefonla ilgili sizlerin fikirleri neler?

Paylaş

Yorumdan çık