iPhone 12 Mini‘nin satış performansının oldukça düşük olduğu bir sır değildi. Bu konuda çok sayıda raporun ardından teknoloji devinin cihazın yeni birimlerini üretmeyi durdurduğu bildirildi. Bugün ortaya çıkan bir habere göre Apple, iPhone 12 Mini’nin üretimini durdurdu. Gelin haberin detaylarına bakalım.

iPhone 12 mini, 699$ fiyatla piyasaya çıkan iPhone 12 serisinin en uygun fiyatlı üyesiydi. Aynı zamanda piyasadaki en küçük, en ince ve en hafif 5G destekli iPhone modeli. Ancak bu özellikler iPhone 12 mini’nin satışlarına olumlu katkı sağlamaya yetmedi.

iPhone 12 Mini, Apple’ın mevcut iPhone 12 serisinin diğer üyelerine göre oldukça düşük bir satış performansı gösterdi. iPhone 12 Mini, iPhone 12 serisinin satışlarına tahmini olarak yalnızca %5‘i kadar katkı sağlayabildi.

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce’nin paylaştığı bilgilere göre, iPhone 12 mini artık üretimde değil ve yaşam döngüsünün sonuna geldi. Telefon hala Apple’ın web sitesinde yer alıyor ve stok bitene kadar eskisi gibi satılmaya devam edecek.

iPhone 12 Mini, Apple’ın umduğu kadar iyi performans göstermese de, söylentilere göre teknoloji devi, iPhone 13 sürümü için bir Mini model de dahil olmak üzere dört iPhone modeliyle ilerlemeyi planlıyor.

iPhone 12 Mini hakkında sizlerin yorumları neler?

Paylaş

Yorumdan çık