Ana sayfa Haberler iPhone 12, Koronavirüs Pandemisi Nedeniyle Aylarca Gecikebilir

iPhone 12, Koronavirüs Pandemisi Nedeniyle Aylarca Gecikebilir

0

Apple, yeni telefon modellerini her yıl Eylül ayında tanıtıyordu. Ancak dünya genelinde yaşanan Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl gelenek bozulabilir ve iPhone 12 ailesi beklenenden aylarca sonra tanıtabilir.

2020 Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 12 ailesi Apple için oldukça önemliydi. Çünkü tanıtılacak olan cihazlar Apple’ın 5G desteğine sahip ilk telefonları olacaktı. Ancak dünya genelinde yaşanan Koronavirüs Pandemisi, Apple’ın planlarında değişiklik yapmasına neden oldu. Asya’dan gelen raporlara göre Apple’ın bu yıl Eylül ayında tanıtması beklenen üç yeni iPhone 12 modelini aylarca geç tanıtmayı planladığını iddia ediyor.

Küresel çapta yaşanan COVID-19 salgını, Apple’ın yeni telefonlarının gelişim sürecini aksatmış durumda. Bununla birlikte yaşanan sıkıntılar tedarik anlamında da birçok sorunu beraberinde getirecek gibi gözüküyor. Tedarik zincirindeki aksaklıklar bir yana Apple, mevcut durumun tüketicilerin telefonlarını yükseltme iştahını da önemli ölçüde azaltacağını düşünüyor. Bu durum bile kendi başına şirketin ilk 5G akıllı telefonları için hayal kırıklığı yaratabilecek satış rakamlarına işaret ediyor.

Bu dahili tartışmalar hakkında doğrudan bilgi sahibi olan bir kaynak, Apple’ın ilk 5G destekli iPhone’un gerçekten hit olmasını istediğini belirtti.

Apple şu anda en büyük iki pazarı olan ABD ve Avrupa’daki koronavirüs salgınlarını yakından izliyor ve iPhone 12 ailesinin gecikmesinin gerekli olup olmadığını değerlendiriyor. Kaliforniya hükümetinin “yerinde barınma” düzeni kaldırılana kadar lansman için kesin bir zaman çizelgesi ortaya çıkmayacaktır. Ayrıca birçok Apple çalışanı şuan evden çalışmak durumundalar.

Yaşanan tüm bu gelişmeler kaynak raporları doğrular nitelikte. Başka bir kaynak, Apple’ın nihai kararı en geç Mayıs ayında alacağını söyledi. Şirket şimdilik yorum yapmaktan kaçınıyor. En kötü senaryoda, iPhone 12 modelleri 2021’e kadar ertelenebilir. Yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here