Apple geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro Max‘ı tanıttı. Apple tanıtımda yeni iPhone modellerinin şimdiye kadar telefonlarda kullanılan en sağlam cam malzemeden üretildiğini ve moleküler seviyede iyileştirilme yapılan camlara, daha fazla dayanıklılık için çift iyon değişimi işlemi uygulandığını söylemişti. Peki pratikte iPhone 11 Pro Max ne kadar sağlam. İşte bu sorunun cevabı yazımızda.

Phonebuff youtube kanalı iPhone 11 Pro Max ve Samsung Galaxy Note 10+ için sağlamlık testi yaptı. Yapılan sağlam testinde telefonlar mekanik bir düzenek ile farklı açılardan sert beton zemin üzerine düşürüldü. Böylece telefonların düşmelere karşı dayanıklılıkları gözler önüne serildi.

Hazırlanan sağlamlık testinde telefonlar önce arka panel üzerine, daha sonra köşe ve ekran üzerine gelecek şekilde sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Son olarak telefonlar 10 defaya kadar ekran üzerine düşürülüyor ve telefonun çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor.

Düşme testinin detaylarını burada yazmayıp videoya bırakıyoruz. Ancak videoyu izledikten sonra Apple’ın iPhone 11 Pro Max için dediği şimdiye kadar ki en sağlam malzeme ile üretildi sözü, size pekte gerçekçi gelmeyebilir.

Paylaş

Yorumdan çık