Anasayfa Haberler iOS Versiyonlarının Kullanım Oranları Açıklandı: iOS 10 %87 Kullanım Oranına Sahip

iOS Versiyonlarının Kullanım Oranları Açıklandı: iOS 10 %87 Kullanım Oranına Sahip

0

Apple resmi internet sayfası üzerinden iOS versiyonlarının güncel kullanım oranlarını açıkladı. Apple’ın resmi sayfasında paylaştığı verilere göre iOS’un şuan en son sürümü olan iOS 10, %87’lik kullanım oranıyla en fazla kullanılan iOS versiyonu olarak listelendi.

Apple resmi internet sayfasından iOS versiyonlarının kullanım oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre 28 Temmuz 2017 itibariyle iOS 10’un kullanım oranı %87 olarak açıklandı. Bunun dışında iOS 9 kullanan cihazların oranı %9 olarak açıklandı. Önceki iOS versiyonlarının kullanım oranı ise %3 olarak belirtildi.

iOS 11’in çıkış tarihine sayılı günler kala iOS 10’un ulaştığı bu rakamlar Apple’ın güncelleme konusunda ne kadar iyi olduğunu bir kez daha bizlere göstermiş oldu.

Apple tarafında durumlar böyleyken Android tarafında ise durumlar hiç de iç açıcı değil. Öyle ki Android’in şuan güncel sürümü olan Android Nougat’ın kullanım oranı yalnızda %11.5, bir önceki Android sürümü olan Marshmallow’un kullanım oranı ise %31.8.

Apple kullanıcıları şimdi merakla iOS 11’i bekliyor. Apple’ın yeni işletim sistemini de hızlı bir şekilde birçok cihazına dağıtmasını bekliyoruz.

Kaynak

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz