Özellikle son birkaç yıldır mobil cihazlarda MMO oyunlar daha popüler hale geldi. Bu popülerliğin iki önemli sebebi mobil cihazların daha iyi donanımlara sahip olması ve geliştiricilerin daha kapsamlı oyunlar geliştirmesi gerçeğidir.

MMO oyunun ne olduğunu bilmeyenler için kısaca açıklayalım. MMO “Massively Multiplayer Online” kelimelerinin kısatılmasıdır. Yani çevrimiçi çok kişili oyun demektir. Bu tür oyunlarda gerçek kişilerle birlikte oyun oynar, savaşlara katılır ve birbirinizle gerçek zamanlı PvP arenalarına katılabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Android ve iOS cihazlarda oynayabileceğiniz en iyi birkaç MMO oyununu listeledik.

1. HIT: Heroes of Incredible Tales

Ücretsiz olan HIT, Nexon firması tarafından android ve iOS cihazlar için geliştirilmiştir. Unreal Engine 4 tabanlı ilk mobil ARPG oyunu olan Hit’te, 1v1 PvP savaşları, 6 oyuncu ile gerçek zamanlı savaş, gerçek zamanlı ortak Boss savaşları bulunmaktadır.

Android için HIT indir

iOS için HIT indir

2. Lineage 2: Revolution

Netmarble Games firması tarafından geliştirilen oyun ücretsizdir. Konsol kalitesinde grafiklere sahip olan oyun açık dünyada 200 oyuncunun aynı anda savaşabildiği gerçek zamanlı devasa savaşları tek bir ekranda deneyimliyor. Oyunda 50v50 savaşlar yapılabiliyor.

Android için Lineage 2: Revolution indir

iOS için Lineage 2: Revolution indir

3. Order & Chaos 2

En iyi mobil oyun geliştiricilerden biri olan Gameloft tarafından geliştirilen Order&Chaos 2 ücretsizdir. Ork, insan, elf, mendel ve kratan ırklarının bulunduğu oyunda Kanlı Şövalye, korucu, büyücü, savaşçı ve keşiş gibi farklı sınıflar bulunmaktadır. Order & Chaos 2, efsane oyun World of Warcraft’a benzemektedir.

Android için Order & Chaos 2 indir

iOS için Order & Chaos 2 indir

4. Dungeon Hunter 5

Gameloft’un bir diğer başarılı MMO oyunu ise Dungeon Hunter 5. Aslında bu oyun klasik bir MMO oyunu değildir. Oyun biraz Clash of Clans tarzıdır diyebiliriz. Oldukça popüler olan oyun Android’de 10 Milyondan fazla indirilmiştir.

Android için Dungeon Hunter 5 indir

iOS için Dungeon Hunter 5 indir

5. Toram Online

Asobimo tarafından iOS ve Android platformu için geliştirilen oyun ücretsizdir. Özellikle Anime seven biriyseniz bu oyunu kesinlikle beğeneceksiniz. Anime karakterlere sahip olan oyun diğer oyunlara göre çok daha fazla karakter özelleştirmesi (50 milyar farklı elbise) sunmaktadır.

Android için Toram Online indir

iOS için Toram Online indir

Sizlerde yorum kısmından oynadığınız ve beğendiğiniz mobil MMO oyunlarını tavsiye edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık