Ana sayfa Haberler iOS için Whatsapp Grup Ayarlarına Yenilikler Geldi

iOS için Whatsapp Grup Ayarlarına Yenilikler Geldi

0

Whatsapp’ın en yoğun kullanılan özelliklerinden biri olan Grup sohbetine yeni özellikler geldi. Grup yöneticilerini yakından ilgilendiren güncelleme ilk etapta iOS kullanıcılarına sunuldu. Güncelleme yakın zamanda Android platformuna da gelecek.

Whatsapp iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Yayınlanan yeni güncelleme Whatsapp Gup yöneticilerini yakından ilgilendiriyor. Yeni özelliklerden ilki, grup ayarlarında grup yöneticisiyle ilgili. Yeni özellik sayesinde grup ayarlarından Sadece Yönetici seçeneği seçilerek, sadece grup yöneticilerinin mesaj göndermesi sağlanıyor. Bu yeni özellik, özellikle önemli bilgi ve duyuruların paylaşıldığı gruplar için çok faydalı olacaktır. Tabi bu özellikle grup içinde kullanıcılar mesaj gönderemese de grup yöneticilerine özel mesaj gönderebilecekler.

Whatsapp yaptığı duyuruda yeni özelliği şöyle açıkladı: “İnsanların grupları kullanmasının bir sebebi, okullarda ebeveynler ve öğretmenler, toplum merkezleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi yerlerden önemli duyurular ve bilgiler almaktır. Bu yeni özelliği kullanıma sunduk, böylece yöneticiler bu kullanım durumları için daha iyi araçlara sahip olacaklar.”

Whatsapp’ın grup yöneticilerine sunduğu bir diğer yenilik ise numara değiştirme ile ilgili. Grup yöneticisi telefon numarasını değiştirdiği zaman kişilere kolayca bildirim gönderilecek. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar > Hesap > Telefon Numarasını Değiştir yolunu izlemeniz yeterli. Ayrıca bildirimin kimlere gideceğini de seçebilirsiniz.

Uygulamalar son zamanlarda birbirinden özellik araklamaya alıştılar. Whatsapp’ın bu son özellikleri Telegram’dan aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Kaynak: Whatsapp


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here