Apple, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi iOS 15‘i kullanıcılarına sundu. Fakat iOS 15’e telefonunu güncelleyen kullanıcılar, depolama alanında yeterince boş alan olmasına rağmen depolama alanı dolu uyarısıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Apple’ın bu hafta başında iOS 15’i piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra, kullanıcılar Ayarlar kısmında ‘iPhone Depolama Alanı Neredeyse Dolu’ uyarısı almaya başladılar. Uyarının en kötü yanı ise bol miktarda boş depolama alanınız olsa bile görünmesi ve manuel olarak kapatılamaması.

iOS 15 ‘iPhone Depolama Alanı Neredeyse Dolu’ Uyarı Hatası

Kullanıcıların sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlara göre, dosyaları silerek depolama alanını temizlemiş olsalar bile ‘iPhone Deposu Neredeyse Dolu’ mesajı maalesef kaybolmuyor. Bu nedenle, bu hatayla karşılaşan bir iOS 15 kullanıcısıysanız, Apple’dan resmi bir düzeltme beklemek doğru hareket olacaktır. Çünkü şuan bu sorunu gidermek için bir çözüm yolu bulunmuyor.

Bununla beraber iOS 15’in depolama ile ilgili sorunları burada bitmiyor. Bazı kullanıcılar, güncelleme sonrasında iPhone’un gerçek depolama kapasitesinden daha fazla kullanılabilir depolama alanı gösterdiğini söylüyorlar. Örneğin, 256 GB depolama alanına sahip bir iPhone kullanıcı, kullanılabilir depolama alanının 274.85 GB olarak gösterildiği bildirdi.

Apple, iOS 15 cihazlarını rahatsız eden bu hataların farkında. Ancak şirketin resmi teknik desteği, kullanıcılara iPhone’larını yeniden başlatmalarını öneriyor ve bu da sorunu çözmüyor. Hatanın kapsamı göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde bir yazılım güncellemesi ile yanlış uyarı mesajının düzeltmesi bekleniyor.

Paylaş

1 Yorum

  1. kadir kasap on

    ios 15 güncelleme yapıldıktan sonra Kilit Ekranında Mesaj Cevaplama yapamıyorum sizin daha önceki anlatımızdanda kontrol ettım ama olmuyor ios 15 için herhangi bir cözum var mı

Yorumdan çık