Apple bugün, destekleyen iPhone ve iPad modelleri için  iOS 15.6 ve iPadOS 15.6 güncellemesini yayınladı. iOS 16 ve iPadOS 16’nın Eylül ayında yayınlanacağı düşünülünce bu muhtemelen iOS 15.x’in son güncellemesi olabilir. iOS 15.6 ve iPad 15.6 bazı hata düzeltmeleri içeriyor gelin detaylara bakalım.

iOS 15.6 ve iPadOS 15.6 bugün itibariyle, desteklenen tüm cihazlara gönderildi. Yeni güncelleme bildirim olarak cihazlara geldi. Ayrıca cihazınızın Ayarlar bölümüne girip güncellemeyi indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Peki yeni güncelleme ne gibi yenilikler getiriyor. Gelin bunlara bakalım.

Yeni güncelleme ağırlıklı olarak bir önceki sürümde meydana gelen hataların düzeltmelerini içeriyor. Ayarlar bölümünde cihazınızın depolama alanı olmasına rağmen depolama alanı doldu hatası bu güncelleme ile düzeltildi. Braille cihazlarının metinde gezinirken yavaşlamasına veya yanıt vermemesine neden olan bir sorun düzeltildi. Posta ve Safari’de sekmelerin otomatik olarak önceki sayfaya dönmesine neden olan bir sorun giderildi.

Bu düzeltmelerin yanı sıra, TV uygulamasına eklenen yeni bir özellik de var: Devam etmekte olan bir canlı spor oyununu yeniden başlatma, duraklatma, geri sarma veya ileri sarma seçeneği eklendi.

Paylaş

Yorumdan çık