Ana sayfa Haberler iOS 13 Desteği iPhone 7/7 Plus ile Başlayabilir

iOS 13 Desteği iPhone 7/7 Plus ile Başlayabilir

0

Apple her yıl düzenli olarak sunduğu yeni iOS sürümüyle birlikte eski cihazlara olan desteğini kesiyor. Haziran ayında yayınlanması beklenen iOS 13 güncellemesi de bazı iPhone kullanıcılarını üzecek gibi gözüküyor. Paylaşılan bir rapora göre iOS 13 güncellemesi iPhone 7 ve sonraki cihazları kapsayabilir.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan iOS 12 güncellemesinde, Apple iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod Touch (6. nesil), iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air ve iPad Air 2, iOS 12 güncellemesini sınırlı destekle alırken iPhone 6s, iPhone 6s Plus, sonraki iPhone modelleri, iPad (2017) ve tüm iPad Pro modelleri için tam iOS 12 desteği sunulmuştu.

İsrail merkezli The Verifier’in yayınladığı rapora göre, 2016’dan önce piyasaya sürülen iOS cihazları bu yılki iOS 13 güncellemesini almayacak.

Rapor doğruysa, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus iOS 13 güncellemesi almayacaktır. Bu, iPhone 7, iPhone 7 Plus ve üstü cihazların güncellemeleri destekleyeceği anlamına geliyor. iPad tarafında ise, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Air ve iPad Air 2’nin güncellenmeyeceğini gösteriyor.

Raporu paylaşan The Verifier, daha sonra raporda bir güncelleme yaparak iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPhone mini 4 için iOS 13 güncellemesinin kuşkulu olduğunu belirtti. Yani güncelleme listesi her an değişebilir. Şimdiden karamsar olmamak gerekiyor.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here