Ana sayfa Haberler iOS 12.1.1 Güncellemesi, Mobil Veri Bağlantı Hatasına Sebep Oluyor

iOS 12.1.1 Güncellemesi, Mobil Veri Bağlantı Hatasına Sebep Oluyor

0

Apple geçtiğimiz hafta iOS 12.1.1 güncellemesini yayınladı. Birçok yeniliği beraberinde getiren güncelleme, maalesef bazı kullanıcıların mobil veri ile internete bağlanmalarında sorun yaşamasına neden oldu.

Uzun süren bir beta sürecinden sonra Apple, iOS 12.1.1 güncellemesini yayınladı. Beta sürecinde de mobil veri bağlantısı hatası veren iOS sürümü, şuanda bazı kullanıcıların mobil veri üzerinden internete bağlanmalarına engel oluyor. Forbes sitesinde yer alan habere göre bazı iPhone kullanıcıları internete bağlanabilmek için Wifi ağına ihtiyaç duyuyor. Zira mobil veri üzerinden internet bağlantısı sağlayamıyorlar.

Bir kullanıcı, Whatsapp, Twitter, Amazon ve Google uygulamalarını kullanırken sorun yaşamadığını ancak diğer uygulamalarda mobil veriye bağlanamadığını belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise Safari’yi kullanırken sorun yaşamadıklarını ancak uygulamaları çalıştırırken mobil veri üzerinden bağlantı sağlayamadıklarını belirtiyor.

Sorunun çözümü için bazı kullanıcılar, telefonlarını yeniden başlattıklarını ve bağlantı ayarlarını sıfırladıklarını ancak bir çözüm üretemediklerini belirtiyorlar.

Eğer iOS 12.1.1 ile birlikte internet bağlantı sorunları yaşıyorsanız şimdilik Wifi ile internete bağlanmayı deneyin. Yakın zamanda Apple, sorun yaşayanlar için yeni bir güncelleme yayınlayacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here