Ana sayfa Haberler iOS 11 Güncellemesi Alan Cihazlar

iOS 11 Güncellemesi Alan Cihazlar

0

Apple dün gerçekleştirdiği WWDC 2017 etkiliğinde yeni işletim sistemi iOS 11’i tanıttı. Birçok yeni özellikle beraber gelecek olan iOS 11 güncellemesi önümüzdeki Eylül ayında cihazlara gelecek. Peki hangi Apple cihazları iOS 11 güncellemesini alacak. iOS 11 güncellemesi alacak iPhone, iPad ve iPod Touch modellerinin tam listesi yazımızda.

Apple, WWDC 2017 etkiliğinde yeni işletim sistemi iOS 11’i tanıttı. Geliştirilen Siri, yenilenen kontrol merkezi, kullanışlı veri senkronizasyonu, yeni iMessage çekmesi, sanal emniyet kemeri, yeni App Store tasarımı, kişiden kişiye Apple Pay, canlı fotoğraf düzenleme, kapalı alanlar için Apple Haritalar, birleştirilmiş bildirim merkezi gibi yeniliklerle gelecek olan iOS 11 güncellemesini alacak olan cihazları ve güncelleme dışında kalan Apple cihazlarını sizler için listeledik.

iOS 11 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

iPhone 7 / iPhone 7 Plus
iPhone 6S / iPhone 6S Plus
iPhone 6 / iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5S

iOS 11 Güncellemesi Alacak iPad Modelleri

iPad Pro (10.5 inç)
iPad 2017
iPad Pro (9.7 inç)
iPad Pro (12.9 inç)
iPad Air 2
iPad Air
iPad mini 4
iPad mini 3

iOS 11 Güncellemesi Alacak iPod Modelleri

6. nesil iPod Touch

iOS 11 Güncellemesi Almayacak Cihazlar

iPhone 5, iPhone 5c, iPad 3 ve iPad 4 iOS 11 güncellemesi ve bundan sonra gelecek olan hiçbir iOS güncellemesini almayacak. Apple iPhone 5’den tamamen desteğini kesmiş görünüyor. Gelecek dönemde de iPhone 5s’in sonraki güncellemeleri almaması bekleniyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here