Ana sayfa Haberler iOS 11.4 Beta Yayınladı: Tüm Uygulamalar iPhone X Desteklemek Zorunda

iOS 11.4 Beta Yayınladı: Tüm Uygulamalar iPhone X Desteklemek Zorunda

0

iOS 11.4 Beta 4 yayınladı. Geliştirici profiline sahip olanlar ve UDID kaydına sahip olan kullanıcılar için iOS 11.4 Beta indirilebilir durumda. Geliştiriciler, güncellemeyi Apple Geliştirici Merkezi veya bir OTA güncellemesi aracılığıyla alabilirler. iOS 11.4 ClassKit desteğini içeriyor.

316.8 MB boyutunda olan iOS 11.4 Beta sürümü ClassKit desteği sunuyor. 27 Mart’ta altıncı nesil Apple iPad ile birlikte tanıtılan ClassKit, geliştiricilerin Apple’ın okul tabanlı yazılımlarını eğitim uygulamaları ile senkronize etmelerini sağlıyor. Örneğin öğretmenler, geliştirilen bir okul uygulamasıyla öğrencilerin ödevlerini yapmaları için belli uygulamaların belli bölümlerine ulaşmaları için bağlantı ekleyebilirler.

IOS 11.3’ün beta sürümlerinde bulunan, ancak son sürüm için kaldırılan iki özellik iOS 11.4’ün beta sürümlerinde yer alıyor. Özelliklerden biri aynı sesin farklı odalarda iki farklı HomePod akıllı hoparlörde çalmasını sağlayan AirPlay 2 desteği. Diğeri ise iCloud üzerinden iMessage desteği. iCloud’daki iletiler, iletilerin bulutta depolanmasına ve iOS cihazınızda depolama alanı boşaltılmasına olanak sağlıyor. Bir cihazda bir mesaj silindiğinde, iOS tarafından çalıştırılan tüm Apple ürünlerinizden kayboluyor. iOS 11.4 beta sürümü ayrıca iPhone 8 ve iPhone 8 Plus için (PRODUCT) Kırmızı duvar kağıdını da içeriyor.

Ayrıca Apple, Temmuz ayından itibaren tüm uygulamaların iOS 11 SDK kullanılarak oluşturulmasını ve iPhone X ekranının desteklenmesi gerektiğini duyurdu. Aslında Apple bunun Nisan ayında yapılmasını istedi, ancak tarihi üç ay kadar uzatmıştı.

iOS 11.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar :

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here