Ana sayfa Haberler iOS 10 Yenilikleri, Çıkış Tarihi, iOS 10 Alacak Cihazlar

iOS 10 Yenilikleri, Çıkış Tarihi, iOS 10 Alacak Cihazlar

0

Apple bugün WWDC 16 etkinliğini gerçekleştirdi ve iOS 10 hakkında tüm merak edilenleri açıkladı. Geçen ay yayınladığımız  iOS 10, Yenilenmiş Apple Müzik ve Daha Fazlasıyla Bekleniyor yazımızda belirttiğimiz özelliklerin birçoğunun bugün gerçekleşmesi bizi de oldukça sevindirdi.

iOS 10 Çıkış Tarihi

iOS 10’un Eylül ayında iPhone 7 ile beraber çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

iOS 10 Güncellemesi Alacak Cihazlar

Apple’ın en çok taktir toplayan özelliklerinden biri güncellemelerini eski cihazlarına da sunması. iOS 10 işletim sistemi  güncellemesinin de iPhone 5 ve üstü cihazların alması bekleniyor.

iOS 10 ile Gelen Yenilikler

iOS 10’un geldiğini iPhone’u ilk elinize aldığınızda anlayacaksınız. Çünkü iOS 10 kilit ekranında yaptığı değişiklerle dikkat çekiyor. Kilit ekranına 3D dokunmatik özelliği ve hoş bildirimler gelecek.

Apple kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri olan Apple Music yeni tasarımına kavuşuyor. Apple Müzik’te artık aranılan şarkılara daha kolay erişilebilecek. Geliştirilen yapay zeka sayesinde zevklerinize göre şarkı önerileri gelmesi bekleniyor. Dinlediğiniz bir şarkının sözlerine de rahatça ulaşabileceksiniz.

iOS 10 ile beraber Home Kit yani akıllı ev özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde evinizde bulunan tüm akıllı ev aletlerini iPhone ile kontrol edebileceksiniz.

Apple’ın beğeni toplayan sesli komut asistanı Siri iOS 10 ile birlikte 3. parti yazılımlar ile iletişime geçebilecek ve daha işlevsel bir hal alacak.

Apple Maps (Apple Haritalar) iOS 10 ile beraber daha gelişmiş olacak. Bundaki en büyük pay ise Haritaların geliştiricilere açık olması olacak.

iOS 10 ile Fotoğraflar uygulaması birçok yeni özelliğe kavuşacak. Yüz ve mekan tanıma özelliği sayesinde fotoğraflar kişilere göre, ortama göre gruplanacak ve otomatik olarak albüm haline gelebilecek.

Denetim merkezi iOS 10 ile baştan aşağı yenileniyor. 3D dokunmatik özelliği bulunan uygulamalara daha fazla kısayol eklenecek.

iOS 10 ile gelen bir diğer yenilik ise Apple News ancak bu özellik Türkiye’de kullanılamıyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here