Ana sayfa Haberler iOS 10, Yenilenmiş Apple Müzik ve Daha Fazlasıyla Bekleniyor

iOS 10, Yenilenmiş Apple Müzik ve Daha Fazlasıyla Bekleniyor

0

Geçtiğimiz günlerde Google, I/O 2016 konferansını yapmış ve kullanıcılarına birçok yenilik sunmuştu. Şimdi Apple kullanıcıları büyük bir merakla WWDC16’ı (Worldwide Developers Conference) bekliyor. WWDC16 San Francisco’daki Bill Graham Civic Auditorium salonunda pasifik saatiyle 13 Haziran saat 10’da yapılacak ve 17 Haziran’a kadar devam edecek. Konumuzun kapak resminde gördüğünüz duyuru da ise bizleri WWDC16’da nelerin beklediği şifreli olarak belirtildi.

“Hello yogi on my wrist” – WatchOS’a birçok yeni Sağlık/Spor yetenekleri eklenecek.

“Hello workout in my living room” – Geliştirilmiş HomeKit (Akıllı Evler için).

“Hello rain in five minutes” – Siri artık proaktif hava tahmini yapabilecek.

WWDC 16 Apple’dan Beklenenler

Geliştirilmiş 3D Dokunmatik

Apple iOS 9.3 ile beraber iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a 3D dokunmatik özelliğini getirmişti. Şimdi kullanıcılar için 3D dokunmatik özelliğine daha fazla işlevsellik ve uygulama gelmesi bekleniyor.

Geliştirilmiş Güvenlik

Bu yıl FBI ile Apple arasında yaşananları duymayan kalmamıştır. Apple gerçekten güçlü bir güvenliğe sahip ancak iPhone 5c bir şekilde kırıldı. iOS 10 ile beraber daha iyi bir güvenlik bekleniyor.

Beta Sürüm

Apple ilk kez geçen sene Beta sürüm yayınlamıştı. Bu yılda herkesin indirebileceği ve deneyebileceği bir iOS 10 Beta sürüm bekleniyor.

HomeKit için Özel Uygulamalar

iOS 10 ile beraber özel geliştirilmiş HomeKit uygulamalarının olacağı kulağa gelen bazı bilgiler arasında. İddalara göre bunun adı Home olacak ve evde bulunan ışıklar, tv, kilitler, termostat, kombi, duman dedektörü gibi aklınıza gelen ev gereçleri kontrol edilebilecek. Şuan bunlar üçüncü parti yazılımlarla yapılırken iOS 10 ile bunlara gerek kalmayacak.

Gizlenebilen Uygulamalar

Birçok iPhone kullanıcısının kullanmadığı uygulamaları bir arada tuttuğu bir gereksizler klasörü vardır. iOS 10 ile beraber kullanmadığınız veya başkalarının görmesini istemediğiniz uygulamaları gizleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Yeni Emojiler 

Goole I/O 2016’da Android için 72 yeni emojisini tanıttı. iOS 10 ile beraber Apple’ın 74 adet yeni emoji tanıtması bekleniyor.

Kullanılırlık

iOS 10’un iPhone 5 ve üzeri için geleceği tahmin ediliyor. Bu duruma iPhone 4s kullanıcıları ve yine aynı şekilde iPad 2 kullanıcıları üzülecektir.

Apple Müzik Yenilenmesi

Apple Müzik iPhone kullanıcılarının vazgeçilmezi ancak Apple Music’in baştan tasarlanması, sezgisel olması ve daha keyifli hale getirilmesi bekleniyor. Apple Müzik’in arayüzünde değişiklik yapılması beklenenler arasında. Geliştirilecek algoritmalar sayesinde Sizin İçin seçeneğinde kullanıcının müzik zevkine göre öneriler sunulması ve 3D dokunmatik özelliği ile şarkı ön izleme yapılabilmesi beklenenler arasında.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here