Ana sayfa Haberler Instagram’ın Yeni Platformu “IGTV” Gümbür Gümbür Geliyor

Instagram’ın Yeni Platformu “IGTV” Gümbür Gümbür Geliyor

0

Geçtiğimiz hafta Instagram’ın uzun videolara izin vereceği yeni bir platformu tanıtmaya hazırlandığını paylaşmıştık. Instagram konuyla ilgili bugün Türkiye saatiyle 19.00’da açıklama yapacak. Ancak şimdiden platformun adı ve bazı detayları ortaya çıktı. Yeni platformun adı IGTV olarak belirlendi.

IGTV Nedir? derseniz, IGTV youtube’a alternatif olarak geliyor. YouTube’a ciddi bir rakip olacak olan IGTV, minimum 15 saniye maksimum 1 saatlik videoların paylaşılabileceği bir platform olacak. Aynı zamanda youtube’da olduğu gibi video paylaşan kişiler para kazanabilecekler. Instagram konu hakkında dijital platformların önde gelen üreticileriyle  toplantı düzenledi ve onların fikirlerini de alarak, içerik üreticileri memnun edecek şekilde yola çıktı.

IGTV, instagram’in ayrı bir platformu olacak ancak instagram içinde yer alan Keşfet bölümünde de görüntülenecek. IGTV, video içerik üreticilerinin özellikle telefonlarını kullanarak içerik üretmesini istiyor. Bildiğiniz gibi telefon kameraları büyük bir gelişme kaydetti. Youtube’da içerik üreticileri genel olarak gelişmiş kameralar kullanıyorlar. Ancak IGTV, içerik üreticilerin telefon kamerası kullanmasını teşvik ediyor.

IGTV hakkında gelen sızıntılarda uygulamanın kullanıcı panelini gösteren bir resimde paylaşıldı. Aşağıdaki resimde IGTV’nin kullanıcı paneli gözüküyor.

Instagram bugün TSİ 19.00’da San Francisco’da düzenleyeceği özel etkinlikte konuyla ilgili detaylı bilgi paylaşacak. Bizde gelen haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here