Anasayfa Haberler Instagram’ın Yeni Patronu Adam Mosseri Oldu

Instagram’ın Yeni Patronu Adam Mosseri Oldu

0

Geçtiğimiz hafta Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger istifa etmiş ve instagram’dan ayrılmışlardı. Instagram’da CEO ve CTO olarak görev yapan ikilinin yerine gelecek kişi merakla beklenirken Adam Mosseri ikilinin yerini aldı.

Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2012 yılında projelerini Facebook’a satmış ve yine Instagram’ın CEO ve CTO’su olarak görevlerine devam etmişlerdi. Ancak uzun yıllardan beri Facebook’un patronu Mark Zuckerberg ile anlaşamadıkları ve fikir ayrılıklarına düştükleri biliniyordu. Geçtiğimiz hafta Zuckerberg, yeni Facebook yapılanmasında kendilerinin yeri olmadığına karar verdi ve ikili istifa etmek zorunda kaldı.

Instagram’ın başına kimin getirileceği merak edilirken, patron koltuğuna Adam Mosseri oturtuldu. Adam Mosseri Zuckerberg’in politikalarını desteklemesiyle tanınıyor. Facebook’ta 10. yılını dolduran Mosseri, Facebook ana sayfasına “haber akışı” özelliğini getiren kişidir.

Kevin Systrom ve Mike Kriger, Instagram’ın yeni CEO’su belli olduktan sonra Mosseri için “Güçlü bir tasarım, iyi bir arka plan, sadelik odaklı zanaat anlayışına sahip” dediler. Zuckerberg planı için ikiliyi işinden etse de Kevin ve Mike’ın ince davranmaları olumlu eleştiriler aldı. İkilinin Instagram’a rakip bir uygulamayla tekrar bir çıkış yapması bekleniyor.

Kaynak

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz