Ana sayfa Kategoriler Mobil Uygulamalar Instagram’da Video Nasıl Paylaşılır

Instagram’da Video Nasıl Paylaşılır

0

En popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden biri olan Instagram artık tüm mobil telefonlar ile uyumlu ve genelde kullanıcılar mobil üzerinden Instagram‘ı kullanıyorlar. Geçtiğimiz zamanlarda Facebook‘un satın aldığı Instagram’a video paylaşma seçeneği de eklendi.

Uzun süredir Instagram’da video paylaşma özelliği bulunmasına rağmen birçok kullanıcı nasıl video paylaşacağını bilmiyor. Bizde Instagram’da nasıl video paylaşacağınızı adım adım resimli olarak sizlere anlatmaya kadar verdik.

1. Instagram ekranında “kamera” simgesine tıklayın.

2. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi çıkan menüde galeride olan videonuzu seçebilir veya Video seçeneği seçerek bir video çekerek  instagram’da paylaşabilirsiniz. Instagram 15 saniye uzunluğunda videolara izin vermektedir. Videoyu galeriden seçtiğiniz zaman videonun başlangıç ve bitiş noktalarını seçebilir ve 15 saniyelik videolar oluşturabilirsiniz. Kendiniz bir video çekmek istiyorsanız aşağıdaki resimde görültüğü gibi kırmızı kayıt tuşuna basılı tutmanız yeterlidir.

instagram_video

3. Instagram’a video yükledikten veya video çektikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecektir. Instagram videolarınıza çeşitli efektler vermenizi sağlayan 14 farklı seçenek sunar. Bunlardan istediğinizi seçebilir veya orjinal video renginizde kalabilirsiniz. Ekranın sağ alt tarafındaki simgeye tıklayarak videonuz için kapak resmini belirleyebilirsiniz. İleri sekmesine dokunarak videonuzu Instagram’da paylaşabilirsiniz.

intagram-video

 

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here