Instgram’da gönderilerini görmek istemediğiniz hesapları sessize alabilirsiniz. Ve istediğinizde Instagram’da sessize alınan hesapları açabilirsiniz. Gelin bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Instagram’da takip ettiğiniz hesapları engellemeden ve takipten çıkmadan, sessize alma özelliğini kullanarak hikaye ve gönderilerini gizleyebilirsiniz. Sessize alma özelliği sayesinde, kişiyi takip etmeye devam edersiniz ancak kişinin paylaşımlarını (Hikaye veya Gönderi) görmezsiniz. Bununla birlikte sessize aldığınız hesapları Ayarlar bölümünden topluca görebilir ve açabilirsiniz. Gelin şimdi instagram sessize alınan hesap açma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram sessize alınan hesapları açma

 • Instagram’ı açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun. Açılan menünün en altında yer alan Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Gizlilik seçeneğini seçin.
 • Sessize Alınan Hesaplar seçeneğini seçin.
 • Burada sessize aldığınız tüm hesapları görebilirsiniz. Sessize aldığınız kişilerden istediğinize dokunak kişinin profil sayfasına gidin.instagramda sessize alinan hesaplari goruntuleme
 • Takip butonuna dokunun.
 • Sessize Al seçeneğine dokunun ve açılan ekranda Gönderiler ve Hikayeler seçeneklerini pasif hale getirerek sessize alma işlemini iptal edin.instagramda sessize alinan gonderi nasil acilir

Hikayesini sessize aldığım kişi benim hikayemi görür mü?

Evet. Hikayesini sessize aldığınız kişi sizin hikayenizi ve gönderilerinizi görür. Eğer bir kişinin sizin hikayenizi görmesini istemiyorsanız onun profiline gidip sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunup Hikayeni Gizle demeniz gerekmektedir.

Paylaş

10 yorum

 1. Sessize aldık sonra takipten çıktık. O kişinin de hesabı gizli . Sessize alınanlar listesinden nasıl kaldırırız peki.

   • Sorun şu, keşfetimde çıkan takip etmediğim hesapları storyleri vs sessize aldım. Lakin sessize alınanlar kısmından kaldıramıyorum. Araştırdım araştırdım tek bulduğum çözüm hesabı takipe aldıktan sonra gönderileri sessizden kaldırıp tekrar takipten çıkmam gerekecek. Bunun basit bir formulü yokmudur?

 2. Peki diyelim karşı taraf sessize aldı peki ben onun hikayelerini yada gönderini görebiliyor muyum birde örnek ben hikaye paylaştım ama hikayeye baktığımda görmemiş iki saat önce ortak birinin gönderisini beğenmiş birde msj atsam onda da sessize alınmış olur mu

  • Sizi sessize alması, sizin onun paylaşımlarını görmenize engel olmaz. Sizi sessize almışsa, sizin hikayeleriniz ona gösterilmez. Ancak hikayelerin sonuna giderse orada hikaye paylaştığınızı görür ve kendi isterse hikayeye dokunarak görebilir. Mesajı sessize alamaz. Mesaj attığınız zaman mesajınız ona gönderilir. Sessize alma işlemi sadece hikaye ve gönderilerinizi görmeyi engeller.

Yorumdan çık