Instagram’da karşılıklı olarak takipleştiğiniz birini veya sizi takip eden birini engellemeden takipçi listenizden çıkartabilirsiniz. Yani siz onu takip etmeye devam ederken, onun sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Karşı tarafın sizi takip etmesini önlemek için onu engellemenize gerek yoktur.

Instagram’da kişiyi engellemeden takipçi listesinden çıkarmak için aşağıdaki adımları yapın.

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Takipçiler seçeneğini seçin.
  • Sizi takip etmesini istemediğiniz kişinin yanındaki … üç noktaya dokunun ve gelen pencerede Çıkar seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

instagram engellemeden takipci cikarma

Bir kişiyi takipçi listenizden çıkardığınız zaman, Instagram o kişiye her hangi bir bildirim göndermemektedir. Bu şekilde takipçi listenizden çıkardığınız kişi size tekrar takip istediği gönderebilir veya hesabınız herkese açık hesap ise sizi tekrar takip edebilir.

Eğer bir kişinin sizi tekrar takip etmesini istemiyorsanız o kişiyi engellemeniz gerekmektedir. Kişiyi engellemek için o kişinin profil sayfasının sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunup Engelle seçeneği seçin. Engellediğiniz kişi sizin profilinizi, gönderilerinizi veya hikayelerinizi göremez.

instagram engelleme

Paylaş

Yorumdan çık