Instagram’ın mesajlaşma bölümü olan Direct’te tek bir kişiyle veya bir grupla görüntülü sohbet edebilirsiniz. Tek bir kişiyle sohbet edebileceğiniz gibi aynı anda en fazla dört kişiyle görüntülü sohbet edebilirsiniz. Hem de karşı tarafın telefon numarasına gerek duymadan. Gelin şimdi instagram görüntülü arama nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Meta’nın sahibi olduğu Instagram, bir sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesinde özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden biri de görüntülü arama özelliğidir. Instagram’daki bir arkadaşınızı görüntülü olarak arayabilir veya grup halinde görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz. 2018 yılından beri gelen görüntülü arama özelliğini bilmeyenler için resimli olarak anlatacağız.

Instagram’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

  • Intagram uygulamasını açın ve sağ üst köşede yer alan DM (Messenger) simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun.
  • Görüntülü aramak istediğiniz kişinin yanındaki kamera simgesine dokunun.

instagram goruntulu arama

NOT: Instagram görüntülü arama özelliği, Android ve iOS uygulmasında çalışmaktadır. Şuanda web sürümünde görüntülü arama özelliği bulunmamaktadır.

Instagram’da görüntülü arama yapmanın en büyük avantajı telefon numarasına gerek duyulmamasıdır. Yani bir instagram hesabınız varsa, internet bağlantısına sahip olduğunuz her yerden görüntülü veya görüntüsüz arama gerçekleştirebilirsiniz. Diğer güzel tarafı ise sohbet esnasında Instagram’da yer alan filtreleri kullanarak görüntülü görüşmelerinizi eğlenceli hale getirebilmenizdir.

Paylaş

1 Yorum

  1. Osman Bektaş on

    Büyle yapmıyorum ama 100 den fazla yapılmıyor hata veriyor sadce 100 tane tek kaldırılıyor neden kaldırılmıyor

Yorumdan çık