Instagram geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni güncellemeyle, kullanıcıların beğendiği paylaşımlarını profillerinde öne getirmelerini sağlayan “Profiline Tuttur” özelliğini getirdi. Profiline tuttur özelliği sayesinde instagram’da paylaşmış olduğunuz gönderilerden istediklerinizi en başta gözükmesini sağlayabilirsiniz. Gelin şimdi Instagram gönderiyi başa tutturma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Instagram’da Gönderiyi Başa Tutturma

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Profilinizde en başta gözükmesini istediğiniz gönderinizi seçin.
  • Sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Profiline tuttur seçeneği seçin.
  • Böylece o gönderi, Gönderilerin en üstünde yer alacaktır.

instagram gonderi basa tutturma

Bir gönderiyi başa tutturduğunuz zaman gönderinin sağ üst köşesinde bir iğne simgesi olur. Böylece gönderinin başa tutturulduğu anlaşılır. Gönderiyi başa tutturduğunuz zaman, gönderinin paylaşım tarihi vb. değişmez. İstediğiniz kadar gönderiyi başa tutturabilirsiniz. En son başa tutturduğunuz gönderi en başta gösterilir.

Bir gönderiyi başa tutturduktan sonra dilediğiniz zaman başa tutturmasını kaldırabilirsiniz. Bunun için o gönderiyi açıp … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Profilden kaldır seçeneğini seçin.

instagram gonderi basa tutturma kaldirma

Instagram’da gönderiyi öne getirme Android ve iPhone’da bu şekilde yapılmaktadır. Sormak istediğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık