Instagram mesajlaşma bölümünde GIF gönderme özelliği bulunmaktadır. Whatsapp, Messenger gibi uygulamalarda bulunan ve mesajları daha eğlenceli hale dönüştüren GIF’ler instagram dm’de de bulunmaktadır. Instagramda gif gönderme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Birçok akıllı telefon kullanıcısı sesli arama yerine mesajlaşmayı tercih etmektedir. Yazılarla ifade edilemeyen şeylerde ise GIF denilen hareketli resimler yardımımıza koşmaktadır. Instagram mesajlaşma bölümü dünyanın en büyük GIF arşivine sahip olan GIPHY ile entegre olarak çalışmaktadır. Yani GIPHY’de yer alan tüm giflere instagram dm’den ulaşabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Instagram’da GIF Gönderme

  • Instagram mesajlaşma bölümünü açın.
  • Mesaj yazma kutucuğunun yanında bulunan GIF/Çıkartma simgesine dokunun.
  • Açılan sayfanın sağ alt köşesinde yer alan GIF seçeneğine dokunun.
  • GIF sayfasında, popüler gifleri görebilir, GIPHY’de Ara kutucuğundan gif arayabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ayrıca Çıkartma sekmesinden çıkartma da gönderebilirsiniz.

instagram gif gonderme

Gönderdiğiniz bir GIF’in veya size gelen bir gif’in üzerine basılı tutup açılan menüden İçerik Üreticiden Tümünü Gör seçeneği ile o gif paketine ve üreticisinin oluşturduğu diğer giflere erişebilirsiniz.

instagram cikartma paketi arama

Eğer instagram’da gif gönderme simgesini göremiyorsanız marketten uygulamanızı güncelleyin.

Paylaş

Yorumdan çık