Instagram’da takip etmek zorunda olduğunuz birini takipten çıkmadan o kişiyi sessize alabilirsiniz. Instagram’da birini sessize aldığınız zaman o kişi takip listenizden çıkmaz ancak o kişinin artık gönderilerini ve hikayelerini görmezsiniz. Hatta size DM mesaj gönderdiği zaman bunun bildirimlerini de almazsınız. Gelin şimdi instagram’da birini nasıl sessize alacağınızı anlatalım.

 Instagram’da Birini Sessize Alma

  • Sessize almak istediğiniz kişinin Profil sayfasını açın.
  • Takip butonuna dokunun.
  • Açılan menüden Sessize Al seçeneğini seçin ve açılan sayfada Gönderiler ve Hikayeler seçeneğini aktif hale getirin. Böylece kişinin paylaştığı gönderiler ve hikayeler size gösterilmeyecektir.

instagram da birini sessize alma

Instagram’da birini sessize aldığınızda bu kişi bir hikaye paylaşırsa kişinin hikayesi size hikayeler sekmesinde yeni hikaye olarak gösterilmez. Ancak ana ekranda hikayeler kısmını en sona doğru götürdüğünüzde sessize aldığınız hesapların hikayelerini görebilirsiniz.

Instagram’da Sessize Alınan Hesapları Görüntüleme

Instagram’da istediğiniz kadar kişiyi sessize alabilirsiniz. Belli bir süre sonra bu sayı yükselebilir ve kimleri sessize aldığınızı unutabilirsiniz. Veya sessize almak istediğiniz bir hesabın sesini tekrar açmak isteyebilirsiniz. Burada paylaştığımız sessize alınan hesapları görüntüleme yazısında, sessize aldığınız hesapları nasıl görebileceğinizi anlattık.

Sessize Alınan Hesabın Sessini Açma

  • Sesini tekrar açmak istediğiniz kişinin Profil sayfasını açın.
  • Takip butonuna dokunun.
  • Açılan menüden Sessize Al seçeneğini seçin ve Gönderiler ve Hikayeler seçeneğini pasif hale getirin.

instagram sesi acma

NOT: Instagram’da birini sessize aldığınız zaman, sessize aldığınız kişi bunu bilmez ve bu konu hakkında instagram karşı tarafı bilgilendirmez.

Paylaş

Yorumdan çık