Instagram kullanıcılarının en merak ettiği konulardan biri, başkasının hikayesini kendi hikayesinde paylaşmaktır. Instagram’da hikaye paylaşan biri, paylaştığı hikayede sizi etiketlemiş ise, o paylaşımı siz de kendi instagram hikayenizde paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra instagram’da beğendiğiniz gönderileri, kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Şimdi gelin instagram’da başkasının hikayesini paylaşma nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Bu yazımızda, başkasının paylaştığı ve sizi etiketlediği hikayeleri kendi hikayenizde paylaşmayı, etiketlenmediğiniz ancak hikayenizde paylaşmak istediğiniz hikayeleri nasıl paylaşabileceğinizi ve son olarak başkasının gönderisini hikayede paylaşmayı anlatacağız.

Başkasının Hikayesini Kendi Hikayende Paylaşma

  • Instagram etiketlendiğiniz hikayeleri kendi hikayenizde paylaşmanıza izin vermektedir.
  • Bir arkadaşınız paylaştığı hikayede sizi etiketlerse, DM (direk mesaj) olarak size bildirim gelir.
  • Gelen mesajda, Hikayesinde senden bahsetti başlığı altında arkadaşınızın paylaştığı hikaye gözükür. Hikayenin üst kısmındaki Bunu Hikayene Ekle seçeneğini seçerseniz o hikaye sizin hikayenizde de paylaşılır.
  • Yukarıda anlattığımız yöntemin dışında hikaye akışında, etiketlendiğiniz hikayeyi açarsanız, hikayenin alt kısmında Bunu Hikayene Ekle butonu çıkacaktır. Bu butona dokunarak hikayeyi kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

baskasinin hikayesini paylasma

Yukarıda anlattığımız gibi başkasının hikayesini kendi hikayenizde paylaştığınız zaman, hikayeyi ilk paylaşan kişinin kullanıcı adı hikayenizde gözükür.

Etiketlenmediğim Hikayeyi Kendi Hikayemde Nasıl Paylaşabilirim?

Etiketlenmediğiniz hikayeleri kendi hikayenizde paylaşmak normal şartlarda mümkün değildir. Ancak paylaşmak istediğiniz hikayelerin ekran görüntüsünü alabilir ve daha sonra kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Ekran görüntüsü alırken size bir püf nokta verelim. Hikayeye parmağınızı basılı tutarsanız, ekranın üstündeki zaman çizelgesi ve ekranın altındaki mesaj yazma kutucuğu kaybolur. Bu şekilde ekran görüntüsü alırsanız, hikayeden ekran görüntüsü çektiğiniz anlaşılmaz.

Başkasının Gönderisini Hikayede Paylaşma

Instagram, başkası tarafından paylaşılan fotoğrafları ve videoları hikayede paylaşma imkanı sunmaktadır. Herkese açık olan hesapların paylaştığı gönderileri, kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Gizli hesapların gönderilerini sadece DM olarak gönderebilirsiniz ancak gönderdiğiniz mesajı sadece ortak arkadaşlarınız görüntüleyebilir.

Başkasının gönderisini hikayede paylaşmak için gönderinin altında yer alan paylaşma simgesine dokunun ve açılan ekranda Gönderiyi Hikayene Ekle seçeneğini seçin. Daha sonra hikayeyi istediğiniz gibi düzenleyip kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

baskasinin gonderisini hikayede paylasma

Bu şekilde paylaştığınız hikayelerde, kullanıcılar hikayeye dokunarak gönderiyi ilk paylaşan kişinin sayfasına ulaşabilirler.

Paylaş.

Yorum Yap