Meta‘nın sahibi olduğu Instagram, Avatar özelliğini kullanımı sundu. Snapchat’te yer alan Bitmoji benzeri bir özellik olan Avatar sayesinde, kendi sanal karakterinizi yaratabiliyorsunuz. Gelin şimdi instagram’ın yeni özelliği Avatar nasıl kullanılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Son dönemlerde sanal gerçeklik ve metaverse hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Bunun farkında olan Meta (eski adıyla Facebook), popüler sosyal medya platformu Instagram’a Avatar özelliğini getirdi. Avartar özelliğini kullanarak, kullanıcılar kendi sanal karakterlerini oluşturabiliyorlar. Karakterin ten renginden tutun fiziki özelliklerine kadar özelleştirebiliyorsunuz. Gelin şimdi öncelikle Avatar nasıl oluşturulur onu anlatalım.

Instagram Avatar Nasıl Oluşturulur?

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Sağ üst köşede yer alan hamburger menüye dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap seçeneğini ve ardından Avatar seçeneği seçin.instagram avatar olusturma 1
  • Açılan sayfada Başla diyerek Avatar’ınızı oluşturmaya başlayın.
  • Daha sonra cinsiyet, ten rengi, saç modeli, kaş, burun, göz, sakal bıyık, aksesuar ve fiziki özelliklerini ayarlayarak Avatar’ınızı oluşturun.instagram avatar olusturma 2

Instagram Avatar Nasıl Kullanılır?

Instagram Avatar’ınızı direk mesajlarda, hikayelerde ve gönderilerinizde kullanabilirsiniz. Ancak daha çok yeni olan Avatar özelliği şuan kısıtlı bir şekilde kullanılmaktadır. Yakın zamanda, özellikle gençler arasında avatar kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

Paylaş

Yorumdan çık