Ana sayfa Haberler Instagram’a Sesli Mesaj Özelliği Geldi

Instagram’a Sesli Mesaj Özelliği Geldi

0

Instagram Direct’a sesli mesaj özelliği geldi. İster bir arkadaşınızla isterseniz bir grupla mesajlaşırken artık sesli mesaj gönderebileceksiniz. Instagram’ın yeni güncellemesi hem android hem de iOS kullanıcıları için sunuldu.

Bugün instagram mesajlaşma alanını açtığınız zaman mesaj yazma bölümünde bir mikrofon simgesi göreceksiniz. Mikrofon simgesine basılı tutarak 1 dakikaya kadar sesli mesaj gönderebilirsiniz. Instagram’ın sesli mesaj gönderme özelliği, Facebook Messenger ile aynı şekilde çalışıyor. Temel olarak Facebook Messenger’ın son beş yıldır sahip olduğu telsiz telefon sisteminin bir kopyası diyebiliriz. Gönderdiğiniz sesli mesajı silmek için sesli mesajın üstüne uzun basmanız ve açılan “Gönderimi İptal Et” seçeneğini seçmeniz yeterli.

Bu yeni güncellemeye birçok kişinin sevineceğini tahmin ediyoruz. Zira bazen mesajla ifade edilemeyen duygular sesli mesajla karşı tarafa iletilebilecek. Ayrıca 1 dakikalık süre içinde yazması çok uzun sürecek şeyleri sesli mesaj sayesinde karşı tarafa anlatabilirsiniz.

Instagram Sesli Mesaj özelliğini kullanabilmek için uygulamanın en güncel sürümünü kullanıyor olmanız gerekmektedir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here