Ana sayfa Haberler Instagram’a Repost, Yakın Arkadaş, Gif ve Daha Birçok Özellik Geliyor

Instagram’a Repost, Yakın Arkadaş, Gif ve Daha Birçok Özellik Geliyor

0

Instagram her geçen gün kullanıcısı sayısını arttırıyor ve yine her geçen gün uygulamaya yeni özellikler ekleniyor. Instagram şimdi birçok kullanıcının beklediği özellikleri test etmeye başladı. Regram(repost), hikayelere gif ekleme, yakın arkadaş seçeneği, whatsapp’ta paylaş, hikaye arşivleme gibi özellikler test edilmeye başlandı.

Instagram kullanıcılarının en çok beklediği özelliklerin başında hiç kuşkusuz Repost özelliği geliyor. Şuan Android ve iOS kullanıcıları bunu 3. parti uygulamalar ile yapabiliyor. Ancak bu uygulamalar kullanıcı bilgilerine eriştiği için çoğu kişi güvenlik gerekçesiyle bu uygulamaları kullanmıyor. Regram adıyla gelecek olan özellik sayesinde beğendiğiniz paylaşımları kendi sayfanızda paylaşabileceksiniz.

Instagram’ın test ettiği iddia edilen diğer bir özellik ise Hikayeler’de Gif paylaşma. Dünyanın en büyük Gif arşivine sahip olan Giphy sitesiyle Instagram arasında bu konuda bir anlaşma olabilir. Instagram’a bu özelliğin gelmesine tek sevinmeyecek taraf ise Snapchat olacaktır.

Instagram’ın daha da popüler hale gelmesinde Hikayeler özelliğinin büyük katkısı olduğu kesin. Ve bu yüzden olacak ki Instagram bu tarafa sürekli yenilikler getiriyor. Instagram’ın test ettiği özelliklerden biri de Hikayeler’i arşivleme. Bu özellik sayesinde paylaştığınız Hikayeler’i uygulama içinde arşivleyebileceksiniz.

Instagram’ın test ettiği özelliklerden bir diğeri ise Whatsapp’da Paylaş seçeneği. Bu özellik ile instagram’da paylaştığınız bir içeriği direk olarak whatsapp mesajı olarak gönderebileceksiniz.

Instagram kullanıcılarını rahatlatacak bir diğer özellik ise Yakın Arkadaş seçeneği olacak. Bildiğiniz gibi instagram’da tanımadığınız halde sizi takip eden birçok kişi oluyor. Yakın Arkadaş seçeneği ile paylaşımlarınızı sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği şekilde paylaşabilecek ve bu kişilere Direct mesaj gönderebileceksiniz.

Şuan için bilgiler bu şekilde. Bu testlerin ne zaman tamamlanacağı ve ne zaman geleceği henüz kesinleşmedi. Bilgiler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here