Instagram yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Ocak ayında ortaya çıkan sızıntılarla kullanıcılar görüntülü arama özelliğini sabırsızlıkla bekliyorlardı. Ve sonun Instagram’a görüntülü arama özelliği geldi. Instagram’ın görüntülü arama özelliği hem iOS hem de Android platformundaki kullanıcılara sunuldu.

Uzun zamandır beklenen görüntülü arama özelliği sonunda Instagram’a geldi. Instagram’ın DM (direk mesaj) bölümünden görüntülü arama özelliğine erişebilir ve istediğiniz kişiyi görüntülü olarak arayabilirsiniz.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram’da görüntülü arama yapmak, mesaj göndermek kadar kolaydır. Görüntülü arama yapmak istediğiniz kişinin Mesajlaşma sayfasını açın. Ekranın sağ üst köşesinde Kamera simgesini göreceksiniz. Kamera simgesine dokunduğunuz anda karşı tarafa görüntülü görüşme isteği gönderilecektir.

instagram goruntulu arama yapma

Instagram her geçen gün yeni ve işe yarar özellikleri kendine katıyor. Hal böyle olunca da kullanıcılarından olumlu dönüşler alıyor ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yapılan açıklamada Instagram’ın 1 milyar kullanıcıya ulaştığı açıklandı.

Instagram ayrıca geçtiğimiz günlerde IGTV’yi duyurdu. Yeni nesil televizyon olarak tanıtılan IGTV hakkında detaylı bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap