Ana sayfa Haberler Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

0

En popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram reklam ağını geliştirmeye devam ediyor. Eticaret siteleri için büyük bir kapı olan Instagram özellikle küçük butikler için güzel gelir kaynağı sağlıyor.

Kendi resmi blogunda yeni özelliğini tanıtan instagram’da yakın zamanda alışveriş imkanı sunulacak. Yeni özelliğin tanıtım yazısı ve kısa videosunda gösterildiği gibi eticaret siteleri için çok başarılı bir reklam ağı oluşturulacak.

Yeni özelliğin en güzel yanlarından biri ilgili ürünün detaylarına, fiyatına, fotoğraflarına erişmek için İnstagram uygulamasından ayrılmanıza gerek kalmıyor. Sadece ürünü ve fiyatını beğendiğiniz taktirde ürünü satın almak için ürünü alacağınız siteye yönlendiriliyorsunuz.

Tanıtımda anlatılana göre instagram sayfasında ürün reklamı gösteriliyor. Fotoğrafın altında yer alan “tap to view” (Görüntülemek için dokun) yazısına dokunduğunuz zaman ürünün adı ve fiyat bilgisi gözüküyor. Ürüne dokunduğunuz zaman ise detay sayfası açılıyor. Detay sayfasında Shop Now (satın al) bağlantısına tıkladığınızda ise eticaret sitesine yönlendiriliyorsunuz.

Yakın zamanda öncelikle Amerika’da belli bir kitleye sunulacak olan özellik ilerleyen dönemde tüm instagram kullanıcılarına sunulacak.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here