Facebook‘un resmi bloğundan yapılan açıklamada, Instagram’ın yeni güncellemeyle beraber, tasarım değişikliğine gideceği, Reels ve Mağaza sekmesini ana ekrana ekleyeceği duyuruldu. Birkaç aydır kısıtlı bir kullanıcıya sunulan bu yeni tasarım artık tüm kullanıcıların karşısına çıkacak.

TikTok‘tan esinlenerek yaratılan Reels, hiç kuşkusuz instagram’ın daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve kişilerin instgram’da daha fazla vakit geçirmesini sağladı. Instagram tarafından yapılan resmi açıklamada: “Salgın döneminde insanların evlerinde kaldığı ve bu süreçte yaratıcı videolar hazırlayarak Reels’de geniş kitlelere ulaşıldığı” söylendi.

Gelişen teknolojiyle beraber artık insanlar, internet üzerinden alışveriş yapıyorlar. Küçük, orta ve büyük mağazalar için Instagram bulunmaz bir nimet. Artık instagram’da yer alan Mağaza sekmesini kullanarak, kullanıcılar ilgilerini çeken markaların ve içerik üreticilerin ürünlerini görebilecek ve satın alabilecekler.

Yeni güncelleme ile birlikte instagram’ın alt kısmında yer alan menünün ortasında Reels düğmesi ve onun yanında da Mağaza düğmesi bulunacak. Böylece ınstagram kullanıcıları daha çok reels videosu izleyecek. Instagram’ın ana sayfasında sağ üst köşede ise Beğeni düğmesi ve DM düğmesi bulunacak.

instagram yeni tasarim reels magaza 2

Instagram tarafından yapılan duyuruda, Instagram’ın ana ekranının tasarımında uzun süredir güncelleme yapılmadığı, ancak insanların kültürü oluşturma ve bundan zevk alma şeklinin değiştiği belirtildi. Ve Instagram için en büyük risk çok hızlı değişmek değil, değişikliklere alakasız kalmamamızdır denildi.

Instagram’ın yeni özellikleri Reels ve Mağaza hakkında sizlerin görüşleri nelerdir?

Kaynak

Paylaş

Yorumdan çık