Ana sayfa Haberler Instagram Yapay Beğeni, Yorum ve Takipçileri Silmeye Başladı

Instagram Yapay Beğeni, Yorum ve Takipçileri Silmeye Başladı

0

Instagram özellikle son birkaç yıldır en popüler sosyal ağ olma yolunda ilerliyor. Bu popülerleşmeyle birlikte instagramda sahte hesaplar ve 3. parti uygulamalarla beğeni, yorum ve takipçi kasma olayları da artmaya başladı. Instagram kendi resmi blogunda yaptığı duyuruda, yapay beğeni, yorum ve takipçileri silmeye başladığını açıkladı.

Hesaplarını daha popüler göstermek isteyen bazı instagram kullanıcıları, üçüncü parti uygulamalar aracılıyla, sahte takipçi, beğeni ve yorum alabiliyorlardı. Instagram tarafından yapılan açıklamada, kullanıcılara daha gerçek deneyimler ve gerçek etkileşimler sağlayabilmek için bu tür yapay işlemlerin belirleneceği ve gerekli temizleme işlemlerinin başlayacağı duyuruldu.

Yapay beğeni, yorum ve takipçileri belirlemek için yeni algoritmalar geliştirdiklerini belirten Instagram, bu tür durumların tespit edildiği hesaplara şifrelerini değiştirmeleri için uyarı mesajı göndermeye başladı. Üçüncü taraf uygulamaların hesaplara erişiminin engellenmesi için en pratik ve kesin çözüm hesabın şifresini değiştirmektir.

Instagram Blog’unda yapılan açıklamada ayrıca yapay ve sahte etkinlikleri ortadan kaldırmak için ilerleyen dönemlerde yeni güncellemelerin de geleceği belirtildi.

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Eğer instagram hesabınızın üçüncü parti uygulamalar tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız Profil sayfasının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunup açılan ekrandan Ayarlar seçeneğini seçin ve Şifre kısmından şifrenizi değiştirin.

Kaynak


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here