Instagram yakın arkadaşlar listesi, adından da anlaşılacağı üzere yakın çevrenizi ekleyerek, özel hikaye paylaşımlarınızı sadece bu grup ile paylaşmanızı sağlayan bir özelliktir. Instagram yakın arkadaş özelliği, hikayelerde paylaşacağınız fotoğraf veya videoyu daha önceden belirlemiş olduğunuz yakın arkadaş listenizle paylaşmanızı sağlar.

Instagram yakın arkadaşlar listesi oluşturma, yakın arkadaş listesiyle hikaye paylaşma, birinin yakın arkadaşlar listesinde olup olmadığını anlama ve yakın arkadaşlar listesine eklenen kişiye bildirim gider mi? gibi sorulara bu yazımızda cevap vereceğiz.

Instagram Yakın Arkadaş Ekleme

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve açılan menüden Yakın Arkadaşlar seçeneğini seçin.
  • Listen veya Öneriler kısmında yer alan arama kutucuğuna dokunun ve listenize eklemek istediğiniz kişi/lerin adını yazın ve Ekle diyerek yakın arkadaş listenize ekleyin.

instagram yakin arkadas ekleme

Yakın Arkadaş Listesine Hikaye Paylaşma

Normal hikaye paylaşır gibi fotoğraf veya videonuzu çekin. Ekranın sol alt köşesinde yer alan Yakın Arkadaşlar seçeneğini seçin. Böylece hikayeniz, daha önceden belirlemiş olduğunuz yakın arkadaşlarınızla paylaşılacaktır.

instagram yakin arkadaslar hikaye paylasma

Birinin Instagram Yakın Arkadaşlar Listesinde Olduğumu Nasıl Anlarım?

Biri sizi yakın arkadaşlar listesine eklediği zaman size bildirim gelmez. Aynı şekilde siz de birini yakın arkadaşlara eklediğiniz zaman bildirim gönderilmez. Ancak sizi yakın arkadaşlar listesine ekleyen biri, yakın arkadaş listesine hikaye paylaşırsa, normalde hikayenin etrafında kırmızı renk olan çember, yeşil renk olur. Yani instagram sayfanızda hikayeler bölümünde birinin hikayesi, kırmızı değilde yeşil gözüküyorsa o kişinin yakın arkadaş listesinde yer alıyorsunuz demektir.

Birini Instagram Yakın Arkadaş Listeme Eklediğimde Bildirim Gider mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birini yakın arkadaşlar listenize eklediğiniz zaman bildirim gitmemektedir. Ancak Yakın Arkadaşlar seçeneği ile hikaye paylaştığınız zaman hikayenizin çevresinde yer alan çember yeşil renkli olacağı için kişi, onu yakın arkadaşlar listenize eklediğinizi anlayacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık