Ana sayfa Haberler Instagram Web Sürümüne DM Özelliği Sonunda Geldi

Instagram Web Sürümüne DM Özelliği Sonunda Geldi

0

Instagram kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği özellik sonunda geldi. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg daha önce yenilikler yapacağını duyurmuştu. Bu yenilikler arasında Instagram’ın web sürümüne Direct Mesaj özelliği bulunuyordu. Ve nihayet instagram web sürümüne mesajlaşma özelliği geldi.

Özellikle markalar, işletmeler ve fenomenler için olmazsa olmazlar arasında yer alan direct mesaj özelliği, instagram’ın web sürümünde yer almıyordu. Günde yüzlerce mesaj cevaplamak zorunda kalan bu hesaplar büyük sıkıntı yaşıyordu. Daha önce bilgisayardan instagram dm gönderme adlı konumuzda bunun çözümünü anlatmıştık. Nihayet Mark Zuckerberg konuya el attı ve tüm dünyadaki kullanıcılar için instagram’ın web sürümüne dm özelliğini sundu.

Instagram Web DM Nasıl Çalışıyor?

  • Instagram.com adresini bilgisayar tarayıcınızda açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde DM simgesini göreceksiniz.

  • DM simgesine dokunun ve mobil uygulamada olduğu gibi mesajınızı gönderin.

Birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan DM mesaj özelliğinin neden bu kadar geç bir süre sonra PC’ye gelmesi merak edilenler arasında. Bizim bu konudaki düşüncemiz, şirket önceliği mobile verdi. Instagram’ın başarısındaki en önemli etmen mobil olmasıydı ve kullanıcıları mobilde tutmayı başarmasıydı. Bunu da bu şekilde kısıtlamalar ile başardı.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here