Ana sayfa Haberler Instagram Video Seslerine Ayar Çekti

Instagram Video Seslerine Ayar Çekti

0

Instagram yeni aldığı güncelleme ile video oynatma işlemine yeni bir düzen getirdi. Bildiğiniz gibi instagramda karşınıza çıkan videolar varsayılan olarak sessiz oynatılıyor ve siz videoya dokunduğunuz zaman videonun sesi açılıyor. Instagram bu konuya el attı.

Artık instagram’da bir videonun sesini açarsanız ekrana çıkan diğer tüm videoların da sesi açık olarak karşınıza çıkacak. Ancak sesli olarak izlediğiniz bir videoya dokunup sesini kapatırsanız diğer ekrana gelecek olan videolarında sesi kapalı olarak gelecektir.

Şimdi kafalardaki soru şu instagram neden böyle bir düzenleme yaptı ? Bu yeni güncelleme kullanıcılar için bir avantaj veya rahatlık sağlıyor mu ?

Aslında baktığımız zaman bu biraz daha reklam verenleri düşünülerek yapılmış bir güncelleme olabilir. Çünkü reklam veren birisi videosunun sessiz oynatılmasını istemez. Ayrıca yeni gelen güncelleme ile reklam verenlerin videosunun alt kısmında ses düzeyini kontrol edebileceğiniz bir çubukta yer alıyor.

Kaynak: techcrunch


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here