Ana sayfa Haberler Instagram Uzun Videolara Hazırlanıyor

Instagram Uzun Videolara Hazırlanıyor

0

Şuan en popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram, özellikle yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeyi başarıyor. Instagram yetkileri basın mensuplarına yaptıkları açıklamada 20 Haziran tarihinde yeni özelliklerini duyuracaklarını ve bunun videoların süresi hakkında olduğunu duyurdular.

Instagram ilk kurulduğu günlerde sadece fotoğraf paylaşılabilen bir platformdu. İlk kez 2013 yılında video paylaşımına izin veren Instagram o zamanlar 15 saniyelik videolara izin veriyordu. Daha sonra bu süre 1 dakikaya çıkarıldı ve günümüzde de halen 1 dakikalık videolar paylaşılabiliyor.

Instagram özellikle Snapchat’in özelliklerini çalmasıyla biliniyor. Zaten bugün popüleritesini Snapchat’ten çaldığı özelliklere borçlu dersek yanlış olmaz. Instagram şimdide gözünü Youtube’a çevirdi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Snapchat sosyal ancak içerik bakımından zayıf bir platform. Youtube ise içerik bakımından zengin ancak sosyal olarak zayıf bir platform. İşte bu noktada Instagram bu iki platformun artılarını alıp eskilerini kapatarak daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Instagram Aralık 2016’da 600 milyon kullanıcı, Nisan 2017’de 700 milyon kullanıcı ve Eylül 2017’de 800 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Şirket şimdi Haziran 2018’de 1 Milyar kullanıcı rakamını açıklamak istiyor. Aynı şekilde 20 Haziran tarihinde de bu yeni özelliğini kullanıcılara duyuracak.

Uzun videoların yan bir uygulamayla mı yoksa ana uygulama üzerinden mi paylaşılacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor. 20 Haziran’ı bekleyip ayrıntıları göreceğiz.


Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here